Ana Sayfa | 2014 YEREL SEÇİMLERİ

2014 Yerel Seçim Anketleri Son Durum, İstanbul Ve Ankara Sonuçları

30 Mart Yerel Seçimleri İstanbul ve Ankara'da Oy Oranları

30 Mart'ta yapılacak olan Yerel Seçimler ile ilgili anketler son hızla devam ediyor, 6 Mart 2014 sonucu, İstanbul ve Ankara'da Hangi Parti ve Aday önde

Seçimlerinde hangi parti kaç oy alacak? 30 Mart'ta yapılacak olan Yerel Seçimler için anketler devam ediyor. Buna göre İstanbul'da Kadir Topbaş, Mustafa Sarıgül'ün 8 puan önünde oy alarak oyların yüzde 45'ini topladı. Sarıgül ise yüzde 37'de kaldı. Peki anket sonuçlarında hangi parti kaç oy aldı? 2014 Yerel seçimleri için yapılan anket sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz. 

30 Mart'taki yerel seçimler yaklaştıkça anketler de birbiri ardına geliyor. Yapılan son yerel seçim anketi ORC Araştırma trafından, Ankara, İstanbul ve Türkiye geneli olmak üzere 3 bölümde yayınlandı.  

İSTANBUL'DA TOPBAŞ ÖNDE

Buna göre İstanbul'da Kadir Topbaş, Mustafa Sarıgül'ün 8 puan önünde oy alarak oyların yüzde 45'ini topladı. Sarıgül ise yüzde 37'de kaldı. 

ANKARA'DA GÖKÇEK FARK ATTI

Ankette, İstanbul'da olduğu gibi Ankara'da da sürpriz çıkmadı. Gökçek, birçok ankette yer aldığı gibi ORC anketinde de Mansur Yavaş'ın hayli üzerinde, yüzde 12'lik bir farkla birinci sırada yer aldı. 

GENELDE AK PARTİ REKOR KIRDI

Yerel seçim anketinin Türkiye geneli sonucu ise hayli ilginç. AK Parti, 2009 yerel seçimlerinde aldığı yüzde 38'lik oyun tam 7 puan üzerine çıkarak bir rekora imza atıyor. Aynı sonuçlara göre CHP ise yüzde 27 ile bir önceki yerel seçimde aldığı oyun 4 puan önünde gözüküyor. 

comments powered by Disqus