Ana Sayfa | DÜNYA

İran'da Halka Açık Alanda 2 İnfaz, 'Tecavüz ve Adam Kaçırma'

İran'da iki infaz

İran'da halka açık alanda, adam kaçırma ve tecavüz suçlarından idam cezasına çaptırılan iki kişi, asılarak infaz edildi.

İnfazların gerçekleştiği Fars ili adliyesi tarafından yapılan açıklamada, mahkamlardan birinin, 8 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldürdüğü gerekçesiyle idama mahkum edildiği belirtildi. İdam alanına asılan pankartlarda, 36 yaşındaki adamın geçen yılın ekim ayında Şiraz kentinde yakalandığı; 37 yaşındaki diğer adamın ise adam kaçırma ve tecavüz suçlarından yargılandığı davalardan idam cezaları aldıkları yazılıydı.2008 yılında yakalanan, 37 yaşındaki mahkmun, kendine polis süsü vererek, birkaç kadını kaçırıp, tecavüz ve gasp ettiği aktarıldı.İdamlar, mağdurlarının aileleri yanı sıra halkın da hazır bulunduğu suçların işlendiği Şiraz şehrinin en işlek meydanlarından birinde gerçekleşti. İran’da tecavüz suçu işleyenlere idam cezası veriliyor.

 

Alman seyahat acentaları İsrail’deki toplantıyı iptal etti

Avrupa’da binlerce seyahat acentasının ortak-üye olduğu Quality Travel Alliance (QTA), bu yılki Genel Kurul Toplantısını İsrail’in başkenti Kudüs’te yapmayı planlamıştı ancak toplantı iptal edildi

Ayetullah Ali Hamaney'den kuduz köpek benzetmesi

İsrail’i “kuduz bir köpeğe” benzeten İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İslam ülkelerine “Filistinlileri silahlandırın” çağrısında bulundu.

ABD'den Rusya'ya yeni yaptırımlar

ABD Başkanı Barack Obama, Ukrayna'daki ayrılıkçılara verdiği destekten dolayı Rusya'ya yönelik yeni yaptırımlar açıkladı

comments powered by Disqus