Fethullah Gülen'in 'yolsuzluk ve rüşvet operasyonu bedduası'

Fethullah Gülen'in 'yolsuzluk ve rüşvet operasyonu bedduası'

Fethullah Gülen, 'Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin'

Türkiye’nin gündemini sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun arkasında Gülen Cemaati’nin bulunduğu iddia ediliyor. BBC Türkçe Servisi'nin haberine göre 'Fethullah Gülen, internet sitesi herkul.org'da yayınlanan yeni videosunda son operasyonla ilgili olduğu izlenimini doğuran sözler sarfetti.'

BBC'nin haberleştirdiği Gülen'in konuşmasından bazı bölümler şöyle:

"Suçluluk psikolojisiyle suçlar görünmezden gelinerek harâmîlik, kırk harâmîlik görmezlikten gelinerek, “Acaba bunu kime atfetsek?!.” (bu mevzuda), gündem değiştirerek “Halkın dikkat nazarını kimin üzerine çevirsek ki, bir yönüyle belki halk nazarında bu mesâvîden sıyrılmış olsak?!.” demek.. Bunlar dine karşı diyalektik yapma demektir."

"Bir şey olmuştur; ayetin ifadesiyle “Allah mü’mini aka çıkarır, temizler, paklar; bir yönüyle de öbürlerini eler, döker, onlar da elenmiş olurlar.”

"Önemli olan arınmadır. İçindeki o pislikleri atarak, “Aktım, ak olmaya çalışıyorum, inşaallah hep ak kalacağım!” mülahazasına bağlı daha farklı stratejilerle, daha insancıl tavır ve davranışlarla, daha şefkatli bir muameleyle!.. Başkalarını da boy hedefi göstererek toplum nazarında bir kısım karanlık kalemlerle onları karalamak suretiyle teselli olmak, bu dünyada bir şey olsa bile öbür tarafta hiçbir işe yaramaz."

"Çünkü mesâvîyi Allah biliyor, harâmîliği Allah biliyor, hırsızlığı Allah biliyor, rüşveti Allah biliyor."

"Ama öyle değilse, hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar.. Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin."

"Ama başka türlü harâmîlik yapıp, milletin malına menâline el uzattıkları halde hala müslüman olarak görünüyorlarsa öbür tarafta neyin ne olduğu belli olacaktır."

SON DAKİKA HABERLER İÇİN AVRUPA GAZETESİ FACEBOOK SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

SON DAKİKA HABERLER İÇİN AVRUPA GAZETESİ TWITTER SAYFASINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Her pedalda şeker hastalığına bir adım uzaklaştı

Bilecik’in Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan Devrim Serin, şeker hastalığından her gün bisiklet kullanarak kurtuldu

Emanet 1. bölüm fragmanı izle, Emanet ilk bölüm izle

2 Eylül Salı bu akşam Fox TV'de yepyeni bir dizi başlıyor, başrollerini Mehmet akif Alakurt ve Özlem Yılmaz'ın paylaştıkları Emanet ilk bölümüyle 19.45'te FoxTV'de, Emanet 1. bölüm fragmanı ve ilk bölüm izlemek için haberimizdeki linke tıklayınız

2015 yılından itibaren kimlik kartları değişecek

Türkiye, 2015'den itibaren kimlik kartlarında değişikliğe gidiyor

comments powered by Disqus