Ukrayna'da Son Durum

Ukrayna'da Son Durum

Ukrayna'da göstericiler, Adalet Bakanlığı Binası'na kadar girdi, 10 ayrı kente sıçrayan gösteriler Papa'nın da gündeminde girdi

Ukrayna'nın Kiev kentinde başlayan gösterirler hızla yayılmaya devam ediyor. Olaylar 10 ayrı kentede yayıldı. Avrupa Birliği yanlısı eylemcilerin yaptığı gösteriler Adalet Bakanlığı Binası'na kadar taşındı.  Adalet Bakanı Olena Lukaş binanın boşatılmaması durumunda olağanüstü hal ilan edilecileceği uyarısında bulundu.

Ukrayna'da AB yanlısı eylemler başkent Kiev dışına yayıldı. Ülkenin batısında 10 ayrı kentte belediye binaları eylemciler tarafından kuşatıldı. Kiev'de ise Ulusal Kongre Binası'nın ardıdan göstericiler bu kez de Adalet Bakanlığı Binası'na girdi. Adalet Bakanlığı protestocuları binadan ayrılmadıkları takdirde olağanüstü hal ilan edilceğini açıkladı.

Ukrayna Adalet Bakanı Olena Lukash Adalet Bakanlığı'nı istila eden ve bina etrafına barikat kuran protestocularla ilgili Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi'nden önlem alınmasını isteyeceklerini belirtti. Bakan Lukash, binının boşaltılmaması durumunda Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'e muhalefetle yaptığı görüşmeleri durdurma önerisi götüreceğini de söyledi.

Protestocular Adalet Bakanlığı Binası'na yaptıkları saldırının öncesinde Ulusal Kongre Binası'nı kuşatmıştı.

Ukrayna'da sağlanılması istenen barış ortamı Katoliklerin ruhani liderin Papa Francis'in uçurduğu güvercinlerle sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Papa'nın bulunduğu pencereden Ukrayna barışı için uçurulan iki adet beyaz güvercine bir karga bir de martı saldırdı. Bir süre martı ve karganın saldırılarıyla hırpalanan güvercinler gözden kayboldu.

Savaş oyunları oyna, Strateji oyunları oyna, Boom Beach indir

Boom Beach Android, Boom Beach IOS, Boom Beach indir oyna, Boom Beach Windows, Boom Beach ile ilgili her şey avrupagazete.com'da

Candy Crush Saga indir oyna, Candy Crush mobil oyna

Candy Crush Saga Oyun Hileleri İndir, Candy Crush Saga Apk İndir, Candy Crush Saga Full İndir Candy Crush Saga Apk İndir, Candy Crush Saga Full İndir hepsi Avrupa Gazete'de.

Bedava müzik indir, ücretsiz mp3 indir

Tubidy bedava müzik indirme programı için linke tıklayın

comments powered by Disqus