Ukrayna'da Son Durum

Ukrayna'da Son Durum

Ukrayna'da göstericiler, Adalet Bakanlığı Binası'na kadar girdi, 10 ayrı kente sıçrayan gösteriler Papa'nın da gündeminde girdi

Ukrayna'nın Kiev kentinde başlayan gösterirler hızla yayılmaya devam ediyor. Olaylar 10 ayrı kentede yayıldı. Avrupa Birliği yanlısı eylemcilerin yaptığı gösteriler Adalet Bakanlığı Binası'na kadar taşındı.  Adalet Bakanı Olena Lukaş binanın boşatılmaması durumunda olağanüstü hal ilan edilecileceği uyarısında bulundu.

Ukrayna'da AB yanlısı eylemler başkent Kiev dışına yayıldı. Ülkenin batısında 10 ayrı kentte belediye binaları eylemciler tarafından kuşatıldı. Kiev'de ise Ulusal Kongre Binası'nın ardıdan göstericiler bu kez de Adalet Bakanlığı Binası'na girdi. Adalet Bakanlığı protestocuları binadan ayrılmadıkları takdirde olağanüstü hal ilan edilceğini açıkladı.

Ukrayna Adalet Bakanı Olena Lukash Adalet Bakanlığı'nı istila eden ve bina etrafına barikat kuran protestocularla ilgili Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi'nden önlem alınmasını isteyeceklerini belirtti. Bakan Lukash, binının boşaltılmaması durumunda Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'e muhalefetle yaptığı görüşmeleri durdurma önerisi götüreceğini de söyledi.

Protestocular Adalet Bakanlığı Binası'na yaptıkları saldırının öncesinde Ulusal Kongre Binası'nı kuşatmıştı.

Ukrayna'da sağlanılması istenen barış ortamı Katoliklerin ruhani liderin Papa Francis'in uçurduğu güvercinlerle sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Papa'nın bulunduğu pencereden Ukrayna barışı için uçurulan iki adet beyaz güvercine bir karga bir de martı saldırdı. Bir süre martı ve karganın saldırılarıyla hırpalanan güvercinler gözden kayboldu.

Kredi Kartı Kullanımında Artış

Kart sayısı içindeki payı artmakta olan ticari kredi kartlarının ödeme tutarı içerisindeki payı da büyüyor.

Torba Kanun Tasarısı'nda yeni gelişme

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 123. birleşimi yoklama ile saat 15.00'te açıldı.

Yurt Atayün,suç duyurusunda bulundu

Sahur vakti operasyonu ile gözaltına alınan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, avukatı aracılığı ile gözaltı sürecine ilişkin, İstanbul üst düzey emniyet müdürleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

comments powered by Disqus