Metehan Demir kimdir

Metehan Demir

Metehan Demir, 1969 yılında Edremit’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Edremit Lisesi ve İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında derece ile girdiği Hava Harp Okulu’ndan mezun oldu.

Metehan Demir, 1994’te Hava Kuvvetleri’nden ayrılarak Ankara’da İngilizce yayın yapan Turkish Daily News’de gazeteciliğe başladı. 1997-2003 arasında Hürriyet Gazetesi’nde Savunma ve Diplomasi haberlerinden sorumlu muhabir olarak çalıştı. Metehan Demir, 2000’de Washington’da ’Amerikan Dış Politika Dinamikleri’ başlıklı 45 günlük sertifika programına katıldı. Metehan Demir, 2003’te Chevening Bursu ile İngiliz Savunma Kraliyet Akademisi ve King’s College ortak master programı çerçevesinde Londra’ya gitti. Buradan, "Strateji, Diplomasi ve Savaş Taktiklerinin Günümüz Yönetimlerine Uyarlaması’ konulu ’Savaş Etüdleri’ yüksek lisans diplomasını aldı. 2003 Temmuz’unda dönüşünü takiben Kanal D Ankara Bürosu Haber Editörlüğü’ne getirildi. Metehan Demir, bugüne kadar, Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice başta olmak üzere, İsrail Cumhurbaşkanı dahil bir çok önemli isimle röportajlar gerçekleştiren Metehan Demir aynı zamanda Türk-İsrail askeri ilişkilerinin detaylarının ortaya çıkarılması, 28 Şubat dönemi, Abdullah Öcalan’ın Suriye’den Moskova’ya kaçışının duyurulması ve Suriye Başkan Yardımcısı Abdülhalim Haddam’ın Öcalan’ın kaçışının perde arkasını anlattığı çok sayıda önemli habere imza attı. Bu sürede, yurtiçi ve yurtdışında birçok düşünce kuruluşunun toplantılarında konuşmacı olarak yer aldı.

Metehan Demir, Amerika’nın saygın dergisi Aviation Week’in 5 yıl Türkiye temsilciliğini de yapan Metehan Demir, birçok TV’deki konuk katılımcılığının yanısıra halen BBC World, El Cezire, TRT, Sky Türk, Kanal7, Kanal24 ve NTV gibi yabancı ve yerli haber kuruluşlarına siyasi-askeri ve diplomatik bazda analizler yapmaktadır.

Metehan Demir,Her sabah ve akşam Türkiye çapında yayın yapan Best FM’de ’Konuşan Türkiye’ programına yorumları ile katılan Demir 2005-2007 arasında Sabah Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcılığı ve Sabah Ankara Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü’nü görevlerini yürüttü. Ayrıca, aynı süre içinde Pazartesi günleri, Sabah Gazetesi’nde Protokol Yolu başlıklı kulis-köşe yazdı.

Metehan Demir, Habertürk’te Fatih Çekirge ile Perde Arkası programını da bir yılı aşkın olarak yapan Demir, 2008 yılında Hürriyet gazetesi bünyesinde Hurriyet.com.tr Ankara Temsilciliği görevini yürüttü. Metehan Demir 2010 Mart ayından bu yana Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak görev yaparken görevinden alınmıştır.

SES KAYITLAR İDDİALARI

Metehan Demir’in Egemen Bağış’ın twitter hesabında paylaştığı bir ayeti görmesi üzerine Bağış’ı telefonla arıyor. Kur’an ayetiyle dalga geçercesine ‘Güne nurla başladım, duayla başladım’ diyerek ve Bakara Suresi 152. ayeti dalga geçer gibi okuyarak konuşmasına devam eden Demir’e Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış, cevap yetiştiriyor.

METEHAN’A AYRAN YOLLAYAYIM

‘Kim bu sabahın köründe arıyor, imana mı gelmiş dua ediyor. Metehan’a ayran yollayayım’ diyerek gülüşmelere neden olan Beyhan Bağış, ‘Milli içki ayran’ tartışmasına da gönderme yapıyor.

HER CUMA BİR AYET SALLIYORUM

‘Ve la entüm ma ağbüd’ diyerek dalga geçen Metehan Demir’e Bağış, ‘oğlum ben her gün her Cuma bir tane ayet sallıyorum’ diyor ve ekliyor:

‘Google’a gir, Kuran’da atıyorum kardeşlik, Kuran’da nankörlük Kuran’da bilmem ne diye search yap hepsi çıkıyor. Oradan beğen bir tane salla gitsin”

Surelerle dalga geçmek için anlamsız sesler çıkartan Demir’e Bağış, ‘O Almanca’ya döndü Metehan’ diyerek uyarıyor.

‘ALLAH’IM EGEMEN BAĞIŞ’TAN BİR AYET İNSE DE’

‘Sabah saat 5′te çaktım bir tane’ diyen Bağış’a ise Metehan Demir, ‘Sabah uyanıp Allah’ım Egemen Bağış’tan bir ayet inse de ben de onu RT etsem deyip bekleyen 13 kişi de RT etmiş’ diyor.

METEHAN DEMİR’E: ÇARPILACAKSIN!

Bir köşe yazarının yazısı üzerine konuşan Metehan Demir, Bağış’ın eşi Beyhan Bağış ile ilgili ‘Beyhan, duadan daha fazla şeyler yapacağımızı bilir’ diyor ve ekliyor: Bakara 156

Bunun üzerine Bağış, ‘Çarpılacaksın’ diyor.

Bunun üzerine Metehan Demir daha ileri gidiyor. ‘Her kim ki Egemen Bağış’ı sevmez, Allah en kısa zamanda onun belasını verir, Bakara 159′ diyerek ekliyor.

‘BU BAKARA İYİ MAKARA’

Aydın Doğan’la bir toplantılarından bahseden ikiliden Metehan Demir, ‘Her kim ki Aydın Bey’in o zor gününde onun yanında olur, o Allah’tan her istediğini alır, Bakara 165′ diyerek gülmeye başlıyor.'

Bu bakara iyi ya’ diyen Demir’e Bağış’tan kahkalar eşliğinde cevap geliyor: ‘Makara iyi’

Açıköğretim fakültelerine kayıt ve başvuru işlemleri ne zaman

Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim, İktisat, İşletme fakültelerine yerleştirilen adaylar, kayıt işlemlerini 1-12 Eylül'de gerçekleştirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin töreni konuşmasının tam metni

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda, mazbatasını alarak görevine yemin ederek başladı

Youtube Mp3 indir

Youtube üzerinde yayınlanan videoları çevirip mp3 olarak indirmek için haberimizi okumanız yeterli.

comments powered by Disqus