Ana Sayfa | EĞİTİM

YGS günü Nüfus müdürlükleri açık olacak

Sınav

Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS)'nda kimlik problemi yaşayacaklar için Nüfus ve Vatandaşlık müdürlükleri, 23 Mart 2014 Pazar günü saat 07.00 ile 10.15 arasında hizmet verecek.

Aydın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "YGS'ye katılacak olan öğrencilerden sınav heyecanı veya herhangi bir nedenle nüfus cüzdanını kaybeden ya da yanında getirmeyi unutanlar olabileceği düşüncesiyle ilimize bağlı Efeler, Nazilli ve Söke İlçe Nüfus müdürlükleri, 23 Mart 2014 Pazar günü 07.00-10.15 saatleri arasında açık bulundurulacaktır. Bu kapsamda nüfus cüzdanı almak veya yeniden çıkartmak isteyen öğrencilerin, iki fotoğraf ile birlikte varsa ehliyet, memur kimlik kartı gibi belgelerden bir tanesini yanlarında getirmeleri gerekmektedir."

 

Liselerde 1 milyon 332 bin kontenjan ayrıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortak sınavlar sonrası liselere yerleştirme için 1 milyon 332 bin 437 kontenjan ayırdı

2014 ÖSYM Yatay geçiş rehberi için tıkla

YÖK, öğrenciler için geçişlere ilişkin ayrıntıların yer aldığı rehber hazırladı. Yatay geçiş hakkında bilgi veren rehberin ayrıntılar avrupagazete.com'da.

TEOG yeni yüzdelik dilimler ve puanlar, E-okul sorgulama ekranı için tıkla

TEOG puanları ve yüzdelik dilimleri tekrar hesaplandı, öğrenciler TEOG tercihlerini yeni hesaplamaya göre yapacak. Ayrıntılı bilgi avrupagazete'de

comments powered by Disqus