Ana Sayfa | EMLAK

ABD'de hayalet evler çoğalıyor

Amerika’da hayalet evler çoğalıyor

Amerika’da yapılan araştırmanın ilginç sonucuna göre Amerika genelinde 301 binden fazla evin boş olduğu ortaya çıktı.

Yapılan bir araştırmaya göre Amerika genelinde 301 binden fazla evin boş olduğu ortaya çıktı. Bu kadar çok hayalet evin olmasının sebebi ise alınan ev kredilerinin geri ödenememesi. En çok boş evin bulunduğu eyaletlerin başında tatilcilerin ve emeklilerin en gözde mekanı olan Florida geliyor. Araştırmaya göre Florida'daki boş ev sayısı 90 bin 556. Colifornia merkezli RealtyTrac isimli emlak şirketi verilerine göre, boş evlerin çok olmasının nedeni, konut kredisi borcunu ödeyemen insanların evlerinin bankalar tarafından el konulması. 2. sıradaki eyalet ise Illinois. Illinois özellikle otomobil sektörünün merkez üssü durumunda. Illinois eyaletinde hayalet ev sayısı 31 bin 668. Hayalet ev sıralamasında üçüncü sırada, yaşamak için en fazla tercih edilen California geliyor. Araştırma verilerine göre California'daki boş ev sayısı 28 bin 821. Ödenemeyen krediler yüzünden bankaların el koyduğu ev sayısı bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 9 artmış görünüyor. Bu yılın ilk çeyreğinde bankaların el koyduğu ev sayısı yaklaşık 1,5 milyonu bulmuş durumda. Amerika genelinde 10,9 milyon ev sahibinin konut kredisi borcunu ödeyememe riski ile yüz yüze olduğunu gösteriyor. Bu üç eyaletteki boş evlerin yüzde 54'üne bankalar sahip. Bu üç eyaletin ardından en fazla hayalet evin olduğu Indiana, Nevada ile Oregon'daki hayalet evlerin yüzde 50'sine de yine bankalar sahip.

Soyak Evostar fiyatları, Soyak Evostar ödeme koşulları

Halkalı Soyak Evostar projesinde 1+1 ve 2+1 konut seçenekleri yer alıyor. Soyak Evostar Halkalı projesinde 1+1 daireler 185 bin 500 TL’den, 2+1 daireler ise 259 bin 500 TL’den satışa sunuluyor.

Rings İstanbul nerede, Rings İstanbul fiyatları

Selin Yapı tarafından Sancaktepe’de hayata geçirilen Rings İstanbul projesinde hemen teslim daireler sadece 5 bin TL peşinatla satışa sunuluyor.

Büyükçekmece Günışığı Konakları fiyatları

121 lüks villadan meydana gelen Günışığı Konakları projesinde fiyatı 890 bin dolar ile 1 milyon 100 bin dolar arasında değişen villalar hemen teslim avantajı ile alıcıları bekliyor.

comments powered by Disqus