Ana Sayfa | Haberler

Gazeteci Deniz Teztel yaşamını yitirdi

Deniz Teztel

Gazeteci Deniz Teztel, yaşamını yitirdi. Teztel, askeri mahkemelerdeki 12 Eylül darbesi yargılamalarına yakından tanıklık etmiş, haberleri nedeniyle darbe dönemi savcılarınca "örgüte yardımla" suçlanarak hapse konulmuştu.

12 Eylül askeri darbesini genç bir muhabir olarak takip eden ve fotoğrafladığı pek çok kare ile tarihe tanıklık eden gazeteci Deniz Teztel (54)yaşamını yitirdi. Sıkıyönetim Askeri Mahkemeleri'nden hafızalara kazanan pek çok görüntüyü tarihin kaydına geçiren gazeteci Teztel, birkaç yıl önce geçirdiği beyin kanaması nedeniyle sağlık sorunları yaşıyordu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibi Teztel'in cenazesi, bugün Üsküdar'daki Şakirin Camisi'nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek. TGC'nin, Teztel'in ölümü nedeniyle yayımladığı başsağlığı mesajında, "Değerli üyemiz, Sürekli Basın Kartı sahibi Deniz Teztel'i saygıyla anarken ailesine ve topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi. İstanbul'da 1959 yılında doğan Deniz Teztel, İktisadi Ticari İlimler Yüksek Okulu'nu bitirdi. Mesleğe 1980 yılında Türk Haberler Ajansı'nda muhabir olarak başlayan Teztel, daha sonra Cumhuriyet gazetesine geçti ve mesleğini sürdürdü. 12 Eylül askeri darbesi döneminde Devrimci Sol ana davası, Barış davası gibi kamuoyunun ilgisindeki davaları yakından takip eden  Teztel, döneme yakından tanıklık etti. Teztel, "Dev-Sol örgütü üyeleri arasında bağlantı görevi yaptığı" iddiasıyla da tutuklandı ve 6 ay hapis yatmıştı.

Süper Anne'den Balık Tarifleri

Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olması ve akarsuların, nehirlerin, derelerin çokluğu balık çeşidi yönünden zengin bir mutfağa sahip olmamızı sağlar.

Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır

Estecenter Plastik Cerrahi ve Saç Ekimi Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven saç ekimi ve sonrası hakkında önemli bilgiler verdi.

Tüp Bebek Tedavisi Nedir

Prof. Dr. Bülent Tıraş tüp bebek tedavisi hakkında bilgi verdi.

comments powered by Disqus