Ana Sayfa | Haberler

CHP'den ‘Türkiye yeni bir darbenin eşiğinde’ mitingleri

CHP herkesi Adalet Mitingleri’ne davet etti

Türkiye’nin darbe eşiğine getirildiğini ileri süren Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, siyasi kimliği ne olursa olsun herkesi Adalet Mitingleri’ne davet etti.

CHP, 2007’deki Cumhuriyet mitinglerinden altı yıl aradan sonra bu kez de Adalet mitingleriyle sokağa iniyor. Türkiye’nin yeni bir darbenin eşiğine getirildiğini öne süren CHP’nin ‘Acil demokrasi derhal adalet’ sloganıyla yapacağı mitingler hava koşullarına göre belli aralıklarla Türkiye’nin tüm bölgelerinde gerçekleştirilecek. İlk miting ise 26 Ocak’ta Adana’da yapılacak. Ergenekon davası için geçen ay Silivri’de miting yapan CHP’nin siyasi kimliği ne olursa olsun adalet isteyen herkesi kendileriyle birlikte hareket etmeye çağırması 2007’deki Cumhuriyet mitinglerini akla getirdi. Bu mitinglerde AK Parti adayı bir kişinin Cumhurbaşkanı olmaması için Ankara, İstanbul ve İzmir’de CHP’ye yakın sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle yürüyüşler yapılmıştı.
 
CHP’nin seçim ve hukuk işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan dün parti genel merkezinde, bazı milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri ve il başkanlarıyla basın toplantısı yaparak mitinglerle ilgili bilgi verdi. Türkiye’de demokrasinin AK Parti eliyle sistemli olarak tasfiye edildiğini, adaletin siyasetin kontrolü altına alındığını ileri süren Tezcan, Totaliter bir düzene geçildiğini, tek tip toplum yaratıldığını ve muhalefetsiz bir rejimin amaçlandığını iddia etti. Tezcan, “Kurgulanmış davalarla, kurgulanmış hükümlerle adalet örgütü siyasetin, doğrudan doğruya uygulama alanı haline getirilmiştir” dedi.
 
‘Darbelerle mücadele ediyoruz’ yalanı altında Türkiye’nin yeni bir darbenin eşiğine getirildiğini savunan Tezcan, milletvekillerinin, komutanların, gazetecilerin, öğrencilerin, biliminsanlarının tutuklu olduğunu, uzun tutukluluk süreleriyle mağdur edildiğini ve toplumun adalete olan inancının zedelendiğini öne sürdü.
 
Herkesi mitinglere bekliyoruz
 
10 yıllık AK Parti iktidarının hayatın içinde adaleti yok ettiğini savunan Tezcan, “AKP adaletsizliğine toplumun tüm kesimleriyle birlikte itiraz etmek zorundayız. Bu yüzden Adalet Mitingleri’ne başlıyoruz. Türkiye’nin her bölgesinde adalet isteyen bütün vatandaşlarımızı bir şemsiye açtık, o şemsiyenin altına çağırıyoruz’’ şeklinde konuştu. Tezcan, siyasi kimliği ne olursa olsun adalet isteyen herkesi kendileriyle birlikte hareket etmeye çağırdı.

Zamanın En Önemli Figürü Saatler

Günümüzde kullanılmakta olan kol saatleri, insanoğlunun zamanı anlayabileceği düzeyde ölçmeye çalışmasının bir gerekliliği olarak, oldukça eski zamanlarda keşfedilen zaman ölçmeye yarayan aletlerin geldiği en üst seviyedeki örnekleridir.

Doğan Aydınlatma Otuz Bir Yaşında

Aydınlatma sektörünün öncü şirketlerinden olan Doğan Aydınlatma sektördeki 31.yılını doldurdu.

Evdeki sinema

Vaktinin çoğunu evde geçiren kişilerdenseniz sinema siteleri sizin için biçilmiş kaftandır. Masa başında işte çalışan bireyler de sinema sitelerini kendileri için önemli görmektedirler.

comments powered by Disqus