Ana Sayfa | Haberler

CHP'den ‘Türkiye yeni bir darbenin eşiğinde’ mitingleri


CHP'den ‘Türkiye yeni bir darbenin eşiğinde’ mitingleri

Türkiye’nin darbe eşiğine getirildiğini ileri süren Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, siyasi kimliği ne olursa olsun herkesi Adalet Mitingleri’ne davet etti.

CHP, 2007’deki Cumhuriyet mitinglerinden altı yıl aradan sonra bu kez de Adalet mitingleriyle sokağa iniyor. Türkiye’nin yeni bir darbenin eşiğine getirildiğini öne süren CHP’nin ‘Acil demokrasi derhal adalet’ sloganıyla yapacağı mitingler hava koşullarına göre belli aralıklarla Türkiye’nin tüm bölgelerinde gerçekleştirilecek. İlk miting ise 26 Ocak’ta Adana’da yapılacak. Ergenekon davası için geçen ay Silivri’de miting yapan CHP’nin siyasi kimliği ne olursa olsun adalet isteyen herkesi kendileriyle birlikte hareket etmeye çağırması 2007’deki Cumhuriyet mitinglerini akla getirdi. Bu mitinglerde AK Parti adayı bir kişinin Cumhurbaşkanı olmaması için Ankara, İstanbul ve İzmir’de CHP’ye yakın sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle yürüyüşler yapılmıştı.
 
CHP’nin seçim ve hukuk işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan dün parti genel merkezinde, bazı milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri ve il başkanlarıyla basın toplantısı yaparak mitinglerle ilgili bilgi verdi. Türkiye’de demokrasinin AK Parti eliyle sistemli olarak tasfiye edildiğini, adaletin siyasetin kontrolü altına alındığını ileri süren Tezcan, Totaliter bir düzene geçildiğini, tek tip toplum yaratıldığını ve muhalefetsiz bir rejimin amaçlandığını iddia etti. Tezcan, “Kurgulanmış davalarla, kurgulanmış hükümlerle adalet örgütü siyasetin, doğrudan doğruya uygulama alanı haline getirilmiştir” dedi.
 
‘Darbelerle mücadele ediyoruz’ yalanı altında Türkiye’nin yeni bir darbenin eşiğine getirildiğini savunan Tezcan, milletvekillerinin, komutanların, gazetecilerin, öğrencilerin, biliminsanlarının tutuklu olduğunu, uzun tutukluluk süreleriyle mağdur edildiğini ve toplumun adalete olan inancının zedelendiğini öne sürdü.
 
Herkesi mitinglere bekliyoruz
 
10 yıllık AK Parti iktidarının hayatın içinde adaleti yok ettiğini savunan Tezcan, “AKP adaletsizliğine toplumun tüm kesimleriyle birlikte itiraz etmek zorundayız. Bu yüzden Adalet Mitingleri’ne başlıyoruz. Türkiye’nin her bölgesinde adalet isteyen bütün vatandaşlarımızı bir şemsiye açtık, o şemsiyenin altına çağırıyoruz’’ şeklinde konuştu. Tezcan, siyasi kimliği ne olursa olsun adalet isteyen herkesi kendileriyle birlikte hareket etmeye çağırdı.

Liposhot Zayıflama İçeceği İle Birlikte Zayıflayınız.

İnternet üzerinden belki de milyonlarca ürün satılıyor. Her ürünün bir alıcısı ve o alıcıyla ilgilenmesi gereken bir de satıcısı bulunuyor. Alıcı ürünü satın alırken ürün

TEKNOLOJİK GELİŞMELERİN HAYATIMIZDAKİ YERİ

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu durumda teknolojik ürünleri daha fazla kullanmamızı sağlamaktadır. İnsanlar artık hemen hemen her işini internet

Web Sitesi Tasarlama

Günümüzde teknolojik ürünlerin hayatımıza girmesiyle birlikte dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de internet yaygın olarak kullanılmaktadır. İnsanlar bir ürün hakkında bilgi almak istedikleri ilk

comments powered by Disqus