Ana Sayfa | MEDYA

Fethullah Gülen'in Bedduası - İzle

Fethullah Gülen'in Bedduası - izleyiniz

Fethullah gülen'in bedduası çok konuşuldu, çok tartışıldı, işte Fethullah Gülen'in bedduasıyla ilgili tüm ayrıntılar, vido izleyin

Yürütülen operasyonla ilgili kendi cemaatine yöneltilen eleştirilere cevap veren Fethullah Gülen, konuşmasının sonunda beddua etti. Yapılan son operasyonlarla ilgili açıklamada bulunan Fethullah Gülen, cemaate yöneltilen idialara çok sert cevap verdi.Yürütülen soruşturma ve operasyon sırasında bazı savcı ve polislerin yetkilerini suistimal ettiğine dair iddialar medyada yer almış ve bu operasyonun arkasında cemaatin olduğu ileri sürülmüştü. 

İLK KEZ BUNLARI SÖYLEDİ 

"Burada bir şey demek aklıma geliyor. Şimdiye kadar hiç dememiştim." diyerek konuşmasını sürdüren Gülen, kendilerini de işin içine katarak beddua etti. 

Gülen şunları söyledi;  "Eğer bu mevzuda bir kısım arkadaşlar kendilerine verilen imkanlarla.. onlar nisbet yapıyorlar, falan filan diyorlar, f diyebilirler, g diyebilirler, ç diyebilirler, d diyebilirler, diyorlar. Bulaştı bulaşmadı mülahazasıyla, belki cinayet sayılabilecek bir kısım icraatta bulunuyorlar. Şöyle demek geliyor yani içimden.. Demeden kendimi alamayacağım. Hiçbir zaman da demek istemediğim bir şeyi demek geliyor içimden. Yoksa Doktor İkbal gibi, Hazreti Pir-i Muğan gibi, tel'ine, bedduaya “amin” dememek, onları etmemek genel şiarımızdır. Fakat eğer hakikaten bu olumsuz şeylerin üzerine giden arkadaşlar.. Kimse onlar tanımıyorum, binde birini bile tanımıyorum.. Bu işin üzerine 'Hukukun ve aynı zamanda sistemin, dinin ve aynı zamanda demokrasinin gerektirdiği şeyler bunlardır.' deyip arınma adına, yıkanma adına, temizlenme adına, kirlerin öbür tarafa kalmasına meydan vermemek adına bir şey yaparken dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlara, bize de nisbet ediyorlar, dolayısıyla ben bizi de onların içinde görerek diyorum, dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa, yaptıkları şey Kur'an'ın temel disiplinlerine aykırıysa, Sünnet-i Sahiha'ya aykırıysa, İslam'ın hukukuna aykırıysa, modern hukuka aykırıysa, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa, Allah bizi de onları da yerlerin dibine batırsın, evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın. 

Ama öyle değilse, hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar, Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin."  Gülen'in, soruşturma ve operasyon sırasında dinin ruhuna, sünnete, Kur'an'ın prensiplerine, modern hukuka ve demokratik telakkilere aykırı birşey yapanlar olduysa bunlara çok ağır sözlerle beddua etmesi dikkat çekti. Gülen'in aynı bedduaya kendini ve cemaati de dahil etmesi ise dikkat çeken asıl nokta oldu. 

Fethullah Gülen'in bedduasına tepkiler geldi. Fethullah Gülen'in vaazında ettiği beddua büyük tepki gördü. Sosyal medyada tepkilerini dile getirenler Hz. Muhammed'in "bedduadan uzak durun" hadisini hatırlattı. Fethullah Gülen'in son vaazında ettiği beddualar sosyal medyada da tepki topladı. Vatandaşlar bedduanın en son başvurulacak bir şey olduğunu vurgulayıp Hz. Muhammed'in "bedduadan uzak durun" hadislerini hatılattı. İşte sosyal medyada Gülen'in kınandığı mesajlardan bazıları: 

 "Daha önce 'Gerekirse hâkimler kiralayın' diyerek rüşvete icazet vermemiş miydi?" 

 "Taif'te mübarek dişleri kırıldı Efendimizin. Taşladılar mübarek bedenini. Asla beddua etmedi." 

 "Beddua en son başvurulan şeydir. Peygamber beddua etmeyiniz buyuruyor. Bizim geleneğimizde yoktur." 

 "Bu beddua Gazze'de çocukların üzerine bomba yağdıranlara, Arakan'da insanları diri diri yakanlara yapılmadı." 

 "Üstad Bediüzzaman, kendisinin cezasına kalem kıran hakimlere dahi beddua değil dua ederdi." 

 "Kemalistler Gülen'in beddua videosunu, Gülenciler de Yılmaz Özdil yazısını paylaşıyor. Ortalık panayır." 

 "Fethullah Gülen... 1993: Ehl-i imana yarım kelimeyle de olsa beddua etmeyin. 2013: Ocaklarına ateş düşsün..." 

 "Suriye'de bugün 16 çocuk soğuktan donarak şehit oldu, hiç ağzından 2 kelime dua çıktımı, bu zalimlere beddua ettin mi?" 

 "Fethullah Gülen'in bir kez de Müslüman kardeşlerimizi katleden ABD ve İsrail'e beddua etmesini bekliyoruz. Çok şey mi istiyoruz?" 

 "AK Parti'ye oy veriyorum. Sayın Başbakan'ı da sonuna kadar bu meselede destekliyorum. Gülen'in konuşmasında bize karşı en ufak bir beddua yok." (Hasan Celal Güzel) 

 "Cemaate en büyük darbe bedduadır; görevden almalar hocaefendinin bedduası kadar yıkıcı değildir." (AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar) 

Erdoğan'dan Fethullah Gülen'e beddua cevabı

Başbakan Erdoğan, Giresun'un Görele ilçesinde toplu açılış töreninde konuştu.Erdoğan, Gülen'in beddualı videosuna da cevap verdi.

İşte konuşmasından satır başları:

Bizim rotamızı millet çizer dedik. Siz bu partiyi desteklerken, birileri bundan çok rahatsız oldu. Sandıktan, milli iradeden rahatsız oldular.

Anneler, babalar ağlamıyor ya, işte bundan rahatsız oldular. Türkiye büyüyor. Biz onlara rağmen bu yolda yürümeye devam ediyoruz.

Gezi eylemlerinde faiz yüzde 4.5'tu. Bundan rahatsız oldular ortalığı karıştırdılar. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. 780 bin kilometrekarelik vatam topraklarında ameliyata müsade etmeyiz.

Geçtiğimiz hafta kurulan tuzak, yoksukluk kisvesine konulmuş yurt dışında yazılmış senaryo. Devletin içine sızan çetelere millet cevabını verecek. Yine bize çelme takmaya çalışıyorlar. Karşımızdakiler hiçbir ölçü tanımıyorlar. Amaçlarına ulaşmak için her yolu mübah görüyorlar. Amacımıza ulaşmak can düşmanlarımızla kolkola giremeyiz.

CHP'nin genel müdürü kasetle gelmiştir. Kendi genel başkanına uydurulmuş bir kasetle geldi. O kaset olmasa gelemeyecekti.

BEDDUAYA SANDIK GÖNDERMESİ

Bugüne kadar karşılaştığımız her belayı nasıl defettiysek bundan sonra sizle birlikte bundan da kurtulacağız. Bölgesinde ve dünyada etkin bir güç olan Türkiye'yi inşa edeceğiz.

Uluslararası örgütlerden ihale alan çetelere asla boyun eğmeyeceğiz. Büyüyen Türkiye elbette birilerini rahatsız ediyor.

İnşallah sizin hayır dualarınız o bedduaları, saldırıları sandığa gömecektir.

17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşanan operasyon girişimleri ile Fethullah Gülen'in hükümete yönelik yaptığı bedduanın yansımaları sosyal medyayı sallamaya devam ediyor.

"ALLAH EVLERİNE ATEŞLER SALSIN"

Özellikle Fethullah Gülen'in ellerini havaya kaldırarak yaptığı "Allah evlerine ateşler salsın" bedduası, çok sayıda capse ve videoya malzeme oldu. 

Öztürk 'Basın müşavirliğinin konseptini değiştirmemiz lazım'

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk, "Basın müşavirliğinin konseptini ve stratejisini değiştirmemiz lazım. Türkiye'nin yurt dışındaki basın müşavirliklerinde ciddi konumlandırma hatası olduğunu düşünüyorum" dedi

AA'nın Kürtçe yayını bir yaşında

Anadolu Ajansı'nın, 100. yıl vizyonu kapsamında 1 Eylül 2013'de yayına başlattığı Kürtçe Haberler Servisi, birinci yılını geride bıraktı

AA'dan bir ilk daha 'Istanbul Photo Awards'

Dünyada haber fotoğrafçılığı alanında etkinliğini arttıran AA, düzenleyeceği uluslararası haber fotoğrafçılığı yarışması "Istanbul Photo Awards" için gün sayıyor

comments powered by Disqus