Ana Sayfa | SİYASET

CHP'nin Kocaeli Adayı Belli Oldu


CHP'nin Kocaeli Adayı Belli Oldu

CHPnin Kocaelinin merkez İzmit ile bazı ilçelerde Belediye Başkanlığı adayını belirlemek için yapılan ön seçimde oy sayımı tamamlandı.

CHP’den İzmit için aday adaylığı başvusu yapan 8 kişiden en yüksek oyu Sefa Sirmen aldı. CHP’de en fazla merak edilen ön seçime, aday adayı olan, daha önce de Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve milletvekilliği yapan Sefa Sirmen, esmi milletvekili Hikmet Erankaya, Değirmendere Belediyesi eski başkanı Ertuğrul Akalın, gazeteci Aysun Erenkaya, avukat Fatma Kaplan Hürriyet, avukat ve eski Baro Başkanı Fahri Örengül, Prof. Dr. Cüneyt Özkürkçügil ve Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) eski başkanı diş hekimi Hakan Tanta aday adayı oldu. Saat 17.00’den sonra açılan sandıkların oy sayımı sonucu, Sefa Sirmen 2021, Hikmet Erenkaya 1240, Cüneyt Özkürkçügil 692, Fatma Kaplan Hürriyet 309, Hakan Tanta 147, Fahri Örengül 124, Aysun Erenkaya 46, Ertuğrul Akalın 16 oy aldı. Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde ise Eczacı Turan Dumlu 939, diğer aday Fahrettin Büyükoğlu 372 oy aldı. Kartepe İlçesi’nde Yaşar Sönmez 401, Selahattin Altınkaya 243, Ömer Hazer 242, Beyhan Korkmaz 19, Zümrüt Sevinç 2 oy aldı. Derince İlçesi’nde Hakan Savaş 1002 oy alırken, Ayhan Mutlu 258 oyda kaldı.

Meclis'te Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Kurulacak

Meclis'te Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu kurulmasını içeren önerge, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi, ayrıntılar

CHP MİT Düzenlemesini Anayasa Mahkemesi'ne Götürecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, MİT ile ilgili düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine götüreceklerini bildirdi

Devlet Bahçeli'den Çarpıcı Açıklamalar

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Türkiye’de artık seçim tartışmalarına son verilmeli, gerilim stratejisinden vazgeçilmelidir' şeklinde açıklama yaptı

comments powered by Disqus