Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Sony’den su geçirmeyen cep telefonu

Sony’den su geçirmeyen cep telefonu

Sony’nin aylardır hakkında spekülasyonlar yapılan ‘Yuga’ kod adlı Xperia Z telefonu, ABD’de düzenlenen Tüketici Elektronikleri Fuarı (CES) 2013’te dün görücüye çıktı.

Dört çekirdekli işlemciye ve 13 megapiksel kameraya sahip olan telefonun en büyük özelliği, su geçirmemesi.  Sony, yanınıza alıp tüple sualtı dalışı yapabileceğiniz yeni nesil akıllı telefonunu Las Vegas’ta düzenlenen CES 2013’te teknoloji dünyasına tanıttı. Xperia serisinin en yeni modeli olan Xperia Z, üzerine bir şişe su boşaltarak ‘yıkayabileceğiniz’ bir telefon. Ancak tek özelliği tabii ki bununla sınırlı değil. Xperia Z, dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisine ve 1.5 GHz işlemci hızına sahip. 10.7 cm (5 inç) ekran genişliğine sahip olan telefonun ekran çözünürlüğü ise 1080 p. Cihaz, üstün görüntü kalitesi sunan ‘Reality Display’ teknolojisine de sahip. 7.9 milimetre kalınlığındaki telefonun su geçirmeyen ve darbelere dayanıklı olan zırhı, iki sert cam tabakadan oluşuyor.

Mars kaşifi Opportunity mesafe rekoru kırdı

Mars gezegenine bundan 10 yıl önce gönderilen güneş enerjisi ile çalışan Opportunity katettiği mesafe ile rekor kırdı

Böcek türlerinin tespitinde DNA barkodlama yöntemi ile hızlı sonuç

Böcek türlerinin tespitindeTürkiye'de de uygulanmaya başlanan DNA barkodlama yönteminin diğer yöntemlere göre daha doğru ve hızlı sonuç verdiği bildirildi

Hırsızların gözü sosyal medyada

Sosyal medya üzerinden kişisel bilgi paylaşımı yaparken bir daha düşünün. Hırsızlar boş evleri sosyal medya üzerinden buluyor.

comments powered by Disqus