Ana Sayfa | YAŞAM

Havalar Ne Zaman Soğuyacak


Havalar Ne Zaman Soğuyacak

Meteoroloji hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği müjdesini verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle... "Yurdumuz Kurban Bayramı'ndan bu yana genellikle yüksek basınç merkezinin etkisi altında bulunduğundan yurdun büyük bölümünde yağış kaydedilmezken, Marmara'nın doğusu ile iç bölgelerde gece ve sabah saatlerinde sis ve pus hadisesi görülmekte, hava açık ve güneşli geçerken, hava sıcaklığı geceleri normalleri civarında, gündüzleri mevsim normallerinin üzerinde seyretmektedir. Yapılan son meteorolojik tahminlere göre, yağışsız günlerin yaşandığı ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu dönemin bu hafta sonu ve gelecek hafta da yurt genelinde etkili olmaya devam edeceği bekleniyor. Hafta sonunda Marmara bölgesinin, önümüzdeki hafta başında Marmara bölgesiyle birlikte Ege ve Batı Akdeniz’in parçalı ve çok bulutlu olacağı, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kısa süreli sağanak yağış geçişleri görüleceği, diğer bölgelerimizin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu ile iç bölgelerde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı; gündüz sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Aylık tahmin çalışmalarımıza göre; normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının gelecek hafta sonundan itibaren azalacağı; yağışsız dönemin sona ereceği ve yağışların Kasım ayı ortalamaları civarında gerçekleşeceği beklenmektedir."

ODTÜ'ye 12 Bin Fidan Dikildi

Ağaçlandırma Şenliği'nde yol yapımı sırasında kesilen 3 bin ağaç yerine 12 bin ağaç dikildi

Taksim'de e-bilet Uygulamasını Protesto Eden Taraftarlara Polis Müdahalesi

e-bilet uygulamasını protesto etmek için binlerce taraftar Taksim'de bir araya geldi. Galatasaray Lisesi önünde toplanan gruba polis müdahale etti.

Ruslar da olmasa Güney Kıbrıs ne yapacak

Güney Kıbrıs Rum Kesimi turizmi, batılı ve Arap ülkeleri turistlerini mumla arıyor, Rus turistler şimdilik sektörü ayakta tutuyor

comments powered by Disqus