Ana Sayfa | YAŞAM

LÖSEV, Dünya Kadınlar Günü'nü Kutluyor

LÖSEV, yavrularının tedavileri süresince her türlü zorluğa göğüs geren fedakâr ve cesur annelerin Kadınlar Gününü, Ankara’daki Lösemili Çocuklar Köyü’nde iki günlük bir programla kutluyor

LÖSEV, yavrularının tedavileri süresince her türlü zorluğa göğüs geren fedakâr ve cesur annelerin Kadınlar Gününü, Ankara’daki Lösemili Çocuklar Köyü’nde iki günlük bir programla kutluyor. Ankara’da bulunan,tüm Türkiye’den lösemi hastası çocukların, tamamen ücretsiz tedavi gördüğü LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi’nde tedavi gören çocukların anneleri, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa’da bulunan Anne Üretim Atölyeleri Anneleriyle buluşarak Dünya Kadınlar Gününü çok anlamlı bir etkinlikle kutlayacaklar.  

LÖSEV Lösemili Çocuklar Köyü’nde hayata geçirilecek 2 günlük etkinliğin ilk gününde LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog ve OnkologDr. Üstün EZER ve Genel Koordinatör Hülya Ünver’in konuşmalarının ardından, Sosyal Hizmetler ve Halkla İlişkiler bölümü Kadınlar Gününün ortaya çıkışı ve anlamı hakkında sunumlar yapacak.  Etkinlik aynı akşam canlı müzik eşliğinde Anneler için hazırlanan eğlence programı ile devam edecek.

Program ikinci gün, Anıtkabir’e gerçekleştirilecek ziyaretin ardından Ankara’nın eski konaklarıyla ünlü tarihi Hamamönü gezisiyle noktalanacak.

Dünya Kadınlar Günü ayrıca LÖSEV’in İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya şubeleri ile illerdede yüzlerce LÖSEV Annesi ve çalışanlarının katılımı ile birbirinden renkli etkinliklerle hayata geçirilecek.

LÖSEV’DE KADIN HAYAT DEMEKTİR

Çalışanlarının % 80 i kadınlardan oluşan LÖSEV lösemi hastalığını tanıtmak, hastalar ve ailelerine desteklerin yanı sıra lösemili çocukların ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesile ile toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. Hastalığın ağır yükü altında ezilen kadınlarımızı el üstünde tutup, büyük mücadelelerinde güçlendirmekte, yıkılmaz kılmaktadır. Çatısı altında hizmet veren ve hizmet alan tüm kadınların kişisel gelişimleri için eğitim ve seminerlerle desteklemektedir.

Annelerin iyileştirilmesi ve meslek sahibi olmaları sağlanarak elleri ekmek tutan kadınlar haline gelmeleri amacıyla kurduğu Anne Atölyelerinde yüzlerce anneye meslek eğitimleri vermektedir. Meslek sahibi olan anneleri atölyelerde üretim sürecine dahil ederek, ücretlendirmekte ve bu annelerin ekonomik koşullar altında ezilmeden ayaklarının üzerinde duran, evlerine ekmek götüren çalışan kadın haline gelmesini sağlamaktadır.

LÖSEV, Kadınlar için yürüttüğü çalışmalar ve kadına verdiği değer göz önünde bulundurularak 2013 yılında Buikad (Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği ) Jüri Özel Ödülüne layık görülmüştür.

Kadınlar İçin Hayata Geçirilen Çalışmalar:

- Tüm kadın çalışanlarına, kayıtlı çocukların annelerine, atölye çalışanı annelerine düzenli aralıklarla kişisel ve kurumsal gelişim eğitimleri ve seminerler vermektedir.Medeni hukuktan, pozitif enerjiye, iletişimden, doğru beslenmeye her türlü kurum içi ve kurum dışı eğitim olanakları sunmaktadır.

- Kurum içinde eğitimlerin yanı sıra çalışanlarını bu amaçla uzman eğitim kurumlarına yönlendirmektedir. 

- % 80 i kadın olan çalışanların motivasyonunu arttırmak, moral değerlerini yükseltmek, birlik ve beraberlik ruhunu korumak amacıyla kadınlara yönelik birçok aktivite ve organizasyonu yıl içinde hayata geçirmekte, ödüllendirmelerle kadın emeğine verdiği değeri daima canlı tutmaktadır. 

- Lösemi hastası çocuklarının annelerinin deiyileşmesini sağlayarak, onları meslek sahibi yaparak elleri ekmek tutan kadınlar hale gelmeleri amacıyla kurduğu Anne Atölyelerinde yüzlerce anneye meslek eğitimleri verilerek, 2000 yılından bu yana yüzlerce anne elleri ekmek tutan iş-güç sahibi kadın haline gelmiştir.

- Meslek sahibi olan annelerin atölyelerde üretim sürecine dahil ederek, ücretlendirmekte ve bu annelerin ekonomik koşullar altında ezilmeden ayaklarının üzerinde duran, evlerine ekmek götüren bireyler haline gelmesini sağlamaktadır.

- Üniversite sınavına giren ve kazanan iyileşmiş gençlerimize üniversite bursu vererek yükseköğrenimlerine katkı sağlamaktadır. Bu yolla vakfa kayıtlı kız çocuklarımıza üniversitede maddi sıkıntılardan uzak eğitim sağlamıştır.

- Çalışanlarına ve kayıtlı çocuk annelerine yıl içinde düzenlenen şehir içi ve şehir dışı gezilerle ülkemizin en güzel bölgelerinde, en güzel tesislerinde ağırlayarak bu hastalıkla savaşta kadınlarımıza güç kazandırmaktadır.Her yıl yüzlerce anne bu olanaktan yaralanmaktadır.

- Kadın çalışanlarını yurt içi ve yurt dışı projelerle seyahat etmelerine olanak tanıyarak hem kariyer hem de kültürel gelişimlerine büyük katkı sağlamaktadır.

- Anneler için verdiği konferans ve panellerle böyle amansız bir hastalıkla mücadele eden kadına zorluklarla baş edebilmenin yollarını öğretmekte, psikolojik desteklerle kadınların bulundukları zorlu şartlarda onlara ayakta kalabilmeleri için yol ve yöntem göstermektedir.

- Anneler Günü, Kadınlar günü gibi zamanları tüm çalışanları ve kayıtlı çocuk anneleri için yurt genelindeetkinlik ve organizasyonlar düzenleyerek kadınların hayatlarında pozitif değişimler yaratmaktadır.

- Sağlık Bakanlığının başlattığı Üreme Sağlığı Programı çerçevesinde Diyarbakır ve çevresinde “El Kızından Gelinim Olsun, Sağlıklı Bebeklerim Doğsun” projesi ile yüzlerce kadına eğitim vererek, akraba evlilikleri konusunda bölgede toplumsal bilinç yaratmıştır.

- Tüm bu çalışmalar Birleşmiş Milletler tarafından değerlendirilerek 2007 de Ekonomik Sosyal Komitede tarafından çalışmaları Özel Danışmanlık Statüsü ile taçlandırılmıştır.

LÖSEV olarak “KADINLARIMIZI” her fırsatta destekleyeceğimizi paylaşıyor ve hepsini sevgi ve saygıyla selamlıyor, bu konuda örnek olmak için çabalıyoruz. 

En güzel Cuma mesajları, Cuma günü okunacak dualar 22 Ağustos

Bugün 22 Ağustos mübarek Cuma günü okunacak dualar, en güzel Cuma mesajları haberimizde

TEOG tercih sonuçları açıklanıyor, TEOG sonucu sorgulamak için tıkla

2014 TEOG Tercih sonuçları ve TEOG yerleştirmeleri bugün açıklanacak, TEOG yerleştirme sonuçları için tıklayınız

Kanal 7 yayın akışı 22 Ağustos Cuma, Kanal 7 canlı izle

Kanal 7 yayın akışı 22 Ağustos Cuma, Kanal 7'de neler izleyeceğiz, ayrıntılar haberimizde

comments powered by Disqus