Aytun Çıray, Akp Hizla Düşerken Chp % 30’a Geldi

Aytun Çıray

Aytun Çıray ve Zeynep Altıok seçim çalışmalarına hızlı girdiler. Önce basının bazı temsilcileri ile buluşan ve Özcan Purçu’yu ziyaret ederek kızının doğumunu kutlayan Çıray ve Altıok, Çiğli, Bayraklı ve Yenimahalle’yi gezdiler.

CHP İzmir 2. Bölge adayı Zeynep Altıok ve CHP Milletvekili ve İzmir 2. Bölge adayı Dr. Aytun Çıray, 7 Haziran’da yapılacak seçim kampanyası öncesi örgütleri ziyaret ettiler. Çiğli ve Bayraklı ilçelerini ziyaret eden milletvekili adayları birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, örgüt üyelerine “Herkesi muhalefetin en güçlü partisine oy vermeye davet edin. Kılıçdaroğlu uzun yıllar sonra İzmir’den başbakan olacak bu bizim gururumuzdur,” dediler. CHP’nin yardımsevenler derneği olmadığını söyleyen Çıray,“CHP’nin dışında bir partiye oy verirseniz Erdoğan tarzı başkanlığı getirirsiniz. Bu defa pozitif siyaset yapacağız. İşsizlere iş bulacağız. Emeklilere dini bayramlarda iki maaş yanında en az 1500 lira maaş vermek bizim işimiz." dedi.

 

 

 Aytun Çıray, Akp Hizla Düşerken Chp % 30’a Geldi 

 

Çıray şunları ekledi: " Sağlıkta katkı payını kaldıracağız ve daha kaliteli sağlık hizmet sunumunda bulunacağız. Başta biz ve CHP örgütleri yapacağımız bu icraatlarımızı en ücra köşedeki vatandaşlarımıza da anlatacaktır. Umutlanın çünkü; Elimizdeki anketlere göre AKP hızlı bir düşüş trendine girdi. CHP bugün itibarı ile % 30 bandında. İleriki günlerde Sayın Kılıçdaroğlu’nun hedeflediği  % 35 sınırını aşacağız,” diye sözlerini tamamladı. Zeynep Altıok da partinin iletişim politikası hakkında bilgi verdikten sonra “Ben bir insan hakları savunucusuyum. Bundan sonra da hak ve özgürlüklerimiz için mücadele edeceğim. Çağdaş ve özgür bir Türkiye için CHP’yi iktidara getireceğiz,” dedi. Daha sonra Yenimahalle’ye giden Altıok ve Çıray aday arkadaşları Özcan Purçu’yu yeni doğan kızı için kutladılar.

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi