AK Parti Milletvekili Cuma İçten Londra'dan oy istedi

Cuma İçten Londra

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten partisinin seçim kampanyası çerçevesinde geldiği Londra’da halkla buluştu, esnaf ziyaretleri yaptı. İçten ziyaretleri sırasında vatandaşlardan 7 Haziran seçimleri için oy kullanmalarını ayrıca Türk vatadaşların İngiltere seçimlerine katılmalarını istedi.

Cumartesi günü UETD Londra Merkezinde partililerle yemekli toplantıda biraraya gelen İçten, daha sonra Edmonton bölgesindeki Türkiye kökenli işyerlerini ziyaret etti. Cuma İçten’e esnaf ziyaretleri sırasında AK Parti İngiltere Seçim Koordinasyon Kurulu üyeleri Şükrü Aybakar, Yusuf Kılınç, Celal Gökçe ve UETD İngiltere Başkanı Muttalip Ünlüer eşlik etti. Esnaf ziyaretleri sırasında “Size Başbakanımızın selamlarını getirdim” diyen Cuma İçten, işyeri sahipleri ile ayaküstü sohbet edip, seçimlerde sandığa gidip vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini hatırlattı. Partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından seçim propogandası amaçlı olarak hazırlanan çantaları takdim eden İçten vatandaşların desteklerini beklediğini söyledi.

 

AK PARTİ SKM KAHVALTI PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten partisinin seçim kampanyası çerçevesinde geldiği Londra’da halkla buluştu, Pazar sabahı Londra’nın Harringay bölgesindeki Devran Restaurant’ta ‘Halk Buluşması’nda vatandaşlarla kahvaltıda biraraya geldi. Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan İçten herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti. İçten Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunlara değinerek, Türkiye'nin büyüyüp gelişmesinde iç ve dış mihrakların rahatsız olduğunu, Türkiye'nin büyümesine evet demek için herkesin sandığa gitmesini istedi. Ayrıca Diyarbakır Milletvekili Sn. Cuma İçten İngiltere genel seçimlerine katılımın önemine vurgu yaparak, vatanadaşların ülke yönetiminde sözsahibi olması için, oy kullanma haklarını kullanması gerektiğini; Türk vatandaşların aktif siyasete katılması gerektiğini ve bunun Türk siyasetçilerin, avrupadaki elini kolaylaştıracağını sözlerine etkiledi.

 

İNGİLİZ POLİSİNDEN SKANDAL

 

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten partisinin seçim kampanyası çerçevesinde geldiği Londra Heathrow havaalanında 1 saat bekletilerek polis tarafından özel eşyaları dahil arandı. İçten ''diplomatik passport sahibi olmasına rağmen böyle bir duruma maruz kalmam gerçekten düşündürücü, bizim havalanlarımızda İngiliz vekiller geldiğinde Türk misafirperverliğiyle karşılanıyorlar, biz bize yakışanı yapıyoruz, İngiliz poliside kendine yakışanı yaptı'' dedi.

 

GÜNEY LONDRA'da ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ

 

Kahvaltı programı sonrası İçten ve AK parti İngiltere SKM gönüllüleri, güney Londra'da esnaf ziyaretlerine devam etti. Güney Londra'da büyük ilgi ve alakayla karşılaşan İçten, burada vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek notlar aldı. Türklerin yoğun yaşadığı güney Londra'da vatandaşlarlla çay içip sohbet eden İçten daha sonra Pekünspor - Kötürespor Müsabakasına katıldı. Pekünlü vatandaşlarla sohbet eden İçten, Pekünspor ve Kötürespora başarılar diledi.

 

UETD OFİSİNDE HALKLA BULUŞTU

 

İçten akşam saat 19.00’da UETD UK ofisinde düzenlenecek toplantıda konuştu. Toplantıya ilgi büyüktü. Vatandaşlarla sohbet eden İçten, Türkiye'deki çözüm süreci, dövizli askerlik, ülke ekonomisi ve özgürlükler kapsamında vatandaşları bilgilendirdi. Ayrıca UETD'nin çalışmalarına ve önemine vurgu yapan İçten, vatandaşların UETD altında birleşip Türk diasporasını güçlendirmenin adresi olarak gösterdi. Vatandaşlara katılımlarından dolayı teşekkür eden İçten, Şükrü Aybakar, Mutallip Ünlüer, Mehmet Macit ve Celal Gökçe'ye çalışmalarından dolayı onur belgesi takdim etti.

 

LUTON TÜRK EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI ZİYARETİ

 

Luton bölgesindeki Türk Eğitim ve Kültür vakfını ziyaret eden İçten, vatandaşlara Başbakanımızın selmalarını getirdiğini söyleyerek, buradaki birlik ve beraberliğin kendisini çok etkilediğini ve birlikte hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu yerinde gördüklerini söyledi. Luton'daki vatandaşlardan AK parti'ye oy isteyerek, vatandaşlarımızla sohbet gerçekleştiren Diyarbakır milletvekili Cuma İçten seçimlere katılımın önemini vurguladı. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın yüksek katılımının organize edilmesini ve gelecek nesillerin ülke yönetiminde söz sahibi olması hususunda önemli olduğunu vurguladı. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza seçme ve seçilme hakkının Ak Parti iktidarı tarafından verildigini ve bunda UETD nin katkılarının büyük olduğunu söyledi. Ayrıca İngiltere seçimlerine katılımın önemine vurgu yapan  Cuma İçten vatandaşlarımızın genel seçimlerine ilgi gostermesi gerektigini vurguladı. Büyüyen ve gelişen Yeni Türkiye vurgusu yapan Cuma İçten, Türkiye nin büyümesinden herkesin rahatsız olduğunu söyledi. Vatandaşlara tek tek teşekkür eden Cuma İçten, daha sonra vatandaşlarımızın sorularını yanıtladı.

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi