Ak Parti İngiltere Seçim Koordinasyon Merkezi Erkoç’u Londra’da ağırladı

Ak Parti Seçim

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı M.Fatih Erkoç 30 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasında yurt dışı gezisi çerçevesinde Londra'da birtakım ziyaretlerde bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç Londra’da bir dizi ziyaret gerçekletirdi. Ak Parti İngiltere Seçim Koordinasyon Merkezi başkan Erkoç’u Londra’da ağırladı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı M.Fatih Erkoç 30 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasında yurt dışı gezisi çerçevesinde Londra'da birtakım ziyaretlerde bulundu. Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin organize ettiği Londra ziyaret programında Diyanet Vakfı, Aziziye, Süleymaniye Camileri, Harlow’da esnaf ziyaretleri, ev sohbet toplantıları, yaptı.  Başkan, Londra’daki Kahramanmaraş-Karahasanlılar derneğini ziyaret ederek, burada Ak Parti İngiltere Seçim Koordinasyon Merkezi başkanı Şükrü Aybakar ile birlikte vatandaşların sorunlarını dinledi.

 

 

Erkoç, buradaki temasları sırasında; çeşitli sivil toplum kuruluşlarını, vakıf ve dernekleri ziyaret etti. Dernek yöneticilerinden faaliyetleri hakkında bilgi alan Erkoç, yapılan çalışmalarıa yönelik memnuniyetini iletti. Sivil Toplum yöneticileri de Erkoç’un bu ziyaretinden oldukça memnun kaldıklarını dile getirerek hizmetlerine aktif şekilde devam edeceklerini belirttiler.  Erkoç, ‘’yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için yapılan her çalışma bizim için çok değerlidir. Birlikte daha iyi çalışmalar yapacağımızı ümit ediyorum’’ diyerek temennilerini iletti. Ayrıca Kahramanmaraşlı hemşehrilerini de unutmayan Erkoç hemşehrilerini evlerinde ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında güzel bir sohbet havası oluşturan başkanımız hemşehrilerimizin istek ve talepleri dikkate alacağını ve alternatif çözümler üretmeye çalışacağını söyledi. Orada bulunan Türk vatandaşlarının yaşam standartlarını iyileştirmeye yönelik vaatlerde bulunan başkanımız onlardan desteklerini beklediğini dile getirdi. Ayrıca TURK-YAR vakfında İngiltere’de master ve doktora yapan Türk ve yabancı öğrencilere, Kahramanmaraş’ı tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonrasında öğrencilerin sorularını yanıtlayan Erkoç, Mısır’lı bir akademisyenin sorduğu Suriye sorusuna ‘’Suriyeli göçmenler demekten imtina ederim. Zira onlar bizim kardeşlerimizdir.  Biz bu meseleyi muhacir-ensar zaviyesinden görüyor ve öyle değerlendiriyoruz’’ cevabını verdi.  Karşılıklı sorular şeklinde ve sıcak bir sohbet ortamında devam eden konuşmanın  sonunda ise birliktelik mesajı  verildi .

 

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi