HDP Genel Başkanı Demirtaş Şanlıurfa ve Gaziantep'te halka seslendi

selahattin demirtaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, genel seçimler öncesi miting programı kapsamında Şanlıurfa ve Gaziantep'te halka seslendi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘Peygamberler Şehri’ olarak nitelendirilen Şanlıurfa’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi, “Bize ‘Dinsiz, imansız’ deyip din sömürüsü yapan ey Cumhurbaşkanı, Allah o yüce kitabı sen elinde oy için sallayasın diye göndermedi, ‘Oku’ diye gönderdi. Onun ilk emri okudur, oku. İlk emri ‘Çal, hırsızlık yap’ değildir. Hepimiz kurban olalım o kelama ki sen onu reklam için elinde tutuyorsun” dedi.Şanlıurfa ve Gaziantep mitinglerinde Demirtaş, özetle şunları söyledi:

ERDOĞAN’DAN KORKMAYIN
(Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i eleştirerek) Ben bir Müslümanım. Soruyorum: Bir Müslüman’a ‘Dinsiz, kafir’ demek günah mı, değil mi cevabını versin. O AKP’liler günah işliyor mu, işlemiyor mu? Madem ki din alemisiniz, bizden daha fazla din bilginiz var, eyvallah, yalan iftira dinimizde günah mıdır, değil midir? Diyanet İşleri Başkanı neden yanıt vermiyorsun? Korkuyor musun? Korkma Allah’tan başkasından. O’dur bizi en son sınava tabi tutacak. Tayyip Erdoğan’dan korkmayın. Diyanet İşleri Başkanı olsan da sıradan bir kul olsan da Yaradan’ın huzuruna gideceğiz.

CAMİ ALLAH’IN EVİDİR
Camileri kendi reklamın için kullanıyorsun. Cami Allah’ın evidir, AKP’lilerin seçim bürosu değil. Biz bunu eleştirince dinsiz olacağız, İslam karşıtı olacağız, öyle mi? Sınırların dışında İslam düşmanı görmek istiyorsanız, IŞİD’dir, El Nusra’dır. Sınırların içinde görmek istiyorsanız AKP burada işte.

MHP’YE ÇAĞRI
MHP’ye çağrı yapmak istiyorum. 60 civarında HDP bürosu basıldı, saldırılar oldu. Saldıranlar ülkücü işareti yapıyor. Bunlarla ilişkiniz var mı, yok mu? Yoksa çıkıp açıklayın, siz değilseniz biz biliyoruz AKP’nin tahrik ettiği güçler bunu yapıyor.

GENELKURMAY BAŞKANININ İZNE ÇIKMASI HAYRA ALAMET DEĞİL
HDP barajı aşamazsa, Allah korusun bunlar yeterli gücü görürse, Suriye’de açık savaş başlayacak. Görünen o, hazırlıklar onu gösteriyor.Genelkurmay Başkanı’nın 15 gün izne çıkması, ‘ameliyat oldum’ demesi hayra alamet değil. İlk kez bir Genelkurmay Başkanı’nın ameliyat olup izne ayrıldığı resmi açıklamayla duyuruluyor.”

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi