CHP lideri Kılıçdaroğlu Giresun'da halka seslendi

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim mitingi kapsamında Giresun'da konuşma yaptı

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları;Baştan sizden söz isteyececeğim. 7 Haziran'da sandığa gidecek miyiz?

"AYRANI YOK İÇMEYE..."
13 yılda iktidardalar, 6 milyon 200 bin işsizimiz, 17 mliyon da yoksulumuz var. Sanki 6 milyon 200 bin kişiye iş bulmuşlar gibi dışarıdan işçi getirecekler. Altında Davutoğlu'nun imzası var. Güzel bir atasözümüz var bizim; ayranı yok içmeye... diye.

"O VATANDAŞA ŞUNU SÖYLEYİN..."
17 milyon yoksul vatandaşımız var onlar 3 milyon 750 bin hanede oturuyor. 21. yüzyılın Türkiye'sinde 17 milyon vatandaş yoksul bu senin içine siniyor mu deyin. Dört yıl verin bana dört yıl içinde hiçbir yoksul aile kalmayacak. Yine tekrar ediyorum. O vatandaşa söyleyin; Kılıçdaroğlu 13 değil, 4 yıl istiyor deyin.

"HANGİSİ DOĞRU SÖYLÜYOR?"
Sayın Davutoğlu diyor ki biz hazineyi doldurduk, Kılıçdaroğlu verecek. Bakanı da diyor ki para yok. Hangisi doğru söylüyor. Ama Kılıçdaroğlu diyor ki kaçak saraya para varsa emekliye de para var. Ona şunu da söyleyin; yanlış politikadan dolayı 2 milyon suriyelimiz var, onlara harcanan 5,5 milyar dolar var. Bu ülkenin kaynağı var, bu ülke kendi göbeğini kendisi kesmiştir.

"BEN BU ÜLKEYİ UÇURACAĞIM"
Onlara şunu da söyleyin; Kılıçdaroğlu 27 yıl devlete hizmet verdi. Birsürü başbakanla çalıştı, vergi nasıl toplanır bilir. Ama hiçbir zaman kul hakkı yiyenleri affetmedim. Biz onların ne olduğunu biliyorum. Siyaset kavga alanı değil. Kavgadan bıktı millet. Ben bu ülkeyi uçuracağım, ben bu ülkeyi refah ülkesi yapacağım.

"FERHAT İLE ŞİRİN GİBİ..."
Öğretmenler bekliyor ne zaman atama olacak diye. Ona deyin ki Kılıçdaroğlu atama bekleyen 350 bin öğretmeni atayacak. Ferhat ile Şirin'i buluşturur gibi onları da okullarıyla buluşturcağım.

"DÜNYA FINDIK BORSASINI KARADENİZ'E KURACAĞIM"
Karadeniz'in güzelliklerini biliyorum. 13 yıldır iktidardalar, Fiskobirlik'i perişan ettiler, kapattılar. Sözüm söz Fiskobirlik'i eski günlerine kavuşturmanın yanında dünya fındık borsasını Karadeniz'e kuracağım. Fındıkta dünyada bir numarayız ama fiyatları başka ülke belirliyor. Fındık ülkesinin alınterini peşkeş çekiyorlar. Oy versin vermesin fındık üreticisini koruyacağım, alın terini teslim edeceğim.

"550 BİN KİŞİ HAPSE GİRMEK İÇİN BEKLİYOR"
Vatandaş esnafa gidemiyor, perişan. 5 milyon vatandaş borç batağında. Kredi kartı faizi, tüketici kredi borcu perişan vaziyette. 1 milyon 220 bin vatandaş mahkemelik oldu. 98 bin vatandaş hapse girdi çıktı. 550 bin de sıra bekliyor.

"KILIÇDAROĞLU VARKEN BU ÜLKEDE KİMSE ASILAMAZ"
Tutturmuşlar ben mağdurum ben mağdurum. Kardeşim merak etme Kılıçdaroğlu varken bu ülkede kimse asılamaz. Önce beni karşısında bulur. Ben her vatandaşımın düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir Türkiye için çalışıyorum. Mağdur edebiyatı yapıyorlar, mağdur olan siz değil vatandaşımız. Kaçak sarayında oturuyor, bütün dünyayı geziyor. Ben mağdurum diyor, sen mağdur değilsin vatandaş mağdur. Yüreğiniz olsa bu milleti düşünürdünüz.

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi