Sandık başına avukat görevlendirildi

Avukat görevlendirildi

CHP Manisa İl Başkanlığı, 7 Haziran genel seçimlerinde sandık başlarında avukat görevlendirecek

CHP Manisa İl Başkanı Mustafa Ada, genel seçimde olası bir sorun karşısında önlem için sandık başlarında bir avukatı görevlendireceklerini belirtti.Genel seçimler öncesi sandıkta yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı partiler çeşitli önlemler alıyor. CHP Manisa İl Başkanı Mustafa Ada, kentte yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Genel seçimler için parti olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Ada, "Hedefimiz CHP olarak 7 Haziran seçimlerinde Manisa’da en çok oyu olmak. Bu sebeple çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu seçimlerde seçimlerin güvenliği ve oylarımıza sahip çıkma açısından farklı bir yöntem uygulayacağız. Her sandıkta en az bir görevli, oy kullanılacak her yerde ise avukat bulunduracağız" dedi. 

Teşkilat olarak menetlendiklerini de söyleyen Ada, "Çalışmalarımız güzel. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun partimizin seçim bildirgesini açıklamasının ardından vatandaşların CHP’ye olan tepkisi olumlu. Bizlerde kapı kapı gezerek, seçim vaatlerimizi seçmenlere ulaştırıyoruz. Şuan Manisa’da CHP üçüncü parti diye algı yönetimi yapıyorlar. Fakat CHP şuan iyi durumda. Bu tür söylemler korkularından kaynaklanıyor. Korkuyorlar. Parti faaliyetlerimizin yanı sıra sandık kurulu ve sandık görevlisi arkadaşlarımıza yönelik çalışmalarımız da sürüyor. Hafta sonu sandık görevlilerimiz öğretmenevinde eğitimden geçecek" dedi.

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi