HDP Başkanı Demirtaş Bağcılar Meydanı’nda halka seslendi

selahattin demirtaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin miting programı kapsamında Bağcılar Meydanı’nda halka seslendi

Adaletin önemli olduğunu söyleyen Demirtaş, "Halk sana soygun yap diye oy vermedi. Bir beklentisi vardı. Halk, AKP adaletsiz davransın diye oy vermedi. Biz hiçbir zaman vicdansız davranmadık. Kim bu ülkede faydalı iş yapmışsa Allah razı olsun dedik. Doğru adım attın diye senin zulmünü de hoş görmek zorunda değiliz" diye konuştu. Demirtaş, "Açlık, yoksulluk ve işsizliği çözmek için barışa ihtiyacımız var. Savaşın ortasında karnın doysa, ne olur doymasa ne olur. Barış ve ekmek bir arada olmalı. Barışı sağlarsak o zaman istihdamı sağlamak kolay olur" diye konuştu.

"BİN TL NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ SARAYDAKİ BARDAKLARIN BİR TANESİDİR"
Ataması yapılamayan öğretmenlere seslenen Demirtaş, "Haziran ayında mecliste güçlü olursak Temmuz ayında atanamayan bütün öğretmenler görev yapacak" dedi. Ücretli öğretmenlerin okullarda köle gibi çalıştırılığını ve bin TL para verildiğini söyleyen Demirtaş, "Bin TL nedir biliyor musunuz saraydaki bardakların bir tanesidir" ifadeleirni kullandı.

"SIRAT KÖPRÜSÜNDEN MERCEDESLE GEÇİLMİYOR"
"Bir makam aracı için çerez parası diyenlere sesleniyorum" diyen Demirtaş, "Bu lüks, bu kadar afra tafra haram değil mi, suç değil mi? Diyanet İşleri Başkanına özellikle soruyorum. Kenisine lüks zırhlı Mercedes armağan edilecek... sizin paranızla. Hocamıza sormak isttiyorum sen bir din alimisin. Acaba bu Mercedes'in zırhı seni günahlardan da koruyor mu? o zırh günahları da geçiriyor mu, geçirmiyor mu?.. Bak burada Bağcılar Meydanı’nda binlerce yoksul var. Bir çok arkadaşımın cebinde akşam eve giderken bir kilo et alacak, parası yoktur. Bu utanılacak bir şey değil ama gerçek. Hükümetin utancı, ama gerçek. Yav halkı bu kadar fakir fukara olan bir ülkede böylesine bir lüksü israfı niye halkın gözüne soka soka yapıyorsunuz yav. Bu utancı niye bu halka yaşatıyorsunuz. Ayıptır ayıp. Ayıptır her şeyden önce. Ey Diyanet İşleri Başkanımız, sevgili hocam Sırat Köprüsü'nden mercedesle geçilmiyor ha haberin olsun" dedi.

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi