İngiltere'de oy verme işlemi başladı

İngiltere'de oy veriliyor

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışındaki oy verme işlemi yarın akşam sona erecek

İngiltere'nin başkenti Londra'da Türkiye milletvekili seçimleri için oy verme işlemleri başladı. Oy verme işlemi 31 Mayıs Pazar akşamına kadar devam edecek. 2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde İngiltere'de Londra ve Edinburg'da düzenleniyor.


LONDRA VE EDINBURGTA NEREDE OY KULLANILACAK

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde İngiltere'de Londra ve Edinburg'da düzenlenecektir.  Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) almış olduğu ilgili kararlar gereği 2015 Milletvekili Genel Seçimleri Londra'da Olympia Sergi ve Konferans Merkezi'nde (posta kodu : W14 8UX Londra) yapılacaktır. Edinburg Başkonsolosluğumuzun aşağıda belirtilen görev alanında ikamet etmeyen İngiltere'deki tüm vatandaşlarımız Londra'daki seçim mahallinde oy kullanacaktır.  

 

Edinburg Başkonsolosluğumuzun göreve başlaması nedeniyle görev bölgesinde kalan İskoçya ve Kuzey İrlanda'nın tamamı ile İngiltere'nin Northumberland, Cumbria, Tyne and Wear, County Durham, Lancashire, North Yorkshire bölgeleri ve York şehrinde yaşayan vatandaşlarımız oylarını Edinburg'ta kullanacaktır.

 

T.C.Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar

 

Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar şunları söyledi: "Bu seçimlerde randevu sistemi YSK tarafından kaldırılmıştır. Seçim düzenlemeleri, seçim takvimi ve adres beyanlarının son tarihine ilişkin daha fazla bilgiye YSK’nın resmi internet sitesinden (www.ysk.gov.tr) ulaşılabilmektedir. Saygıyla duyurulur."

 

Vatan ÖZ

 

Londra oyunu kullanan Avrupa Gazetesi Editörü Vatan Öz konuyla ilgili şunları söyledi: "Oy verme işlemini bugün gerçekleştirdim. Vatana millete hayırlı olsun. Çok rahat şekilde 5 dk içinde oy verdim ve binadan çıktım. Oy verme işlemi 30 saniye sürüyor. Oylama yarında devam edecek. Hangi parti olursa olsun lütfen herkes vatandaşlık görevi olan seçimlere katılma vr oy verme görevini  yerine getirsin. Amacımız Avrupalı Türkler adına Avrupa Milletvekillerini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne göndermektir. Avrupalı Türkler olarak bzim sesimizde duyulsun bizde varız diyorsanız yarın (pazar, 31 mayıs)  son gün. Katılımcı olun"

7 Haziran genel seçimlerine az bir zaman kala siyasi liderler Türkiye'nin çeşitli illerinde ise mitinglere ve çalışmalarına devam ediyor. 


Londra olympia sergi salonu haritası i

https://www.google.co.uk/maps/place/Olympia+London,+Hammersmith+Road,+Kensington,+London+W14+8UX,+United+Kingdom/@51.4988502,-0.210875,15z/data=!4m2!3m1!1s0x48760f8dc9c0b2dd:0x26fa091340f02f99?hl=en-gb

(Avrupa Ajansı/Semih Çalışkan) 

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi