Parti liderleri hangi ilde oy kullanacak

siyasi liderler

7 Haziran genel seçimlere sayılı günler kala parti liderlerinin nerede oy kullanacağı belli oldu

Siyasi parti liderleri artık son mitinglerini yapıyor. Kampanyalarının son 4 gününe giren liderler 7 Haziran günü oylarını kullandıktan sonra seçim sonuçlarını beklemeye başlayacak.
 
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU ANKARA'DA KULLANACAK
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran günü baba ocağı Konya’da olacak. Gün boyu memleketinde olacak olan Başbakan Davutoğlu akşam saatlerinde Ankara’ya geçecek.  Davutoğlu seçim sonuçlarını AK Parti Genel Merkezi’nde takip edecek.
 
CHP LİDERİ ANKARA'DA
İzmir’den milletvekili adayı olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyunu Ankara’da kullanacağı belirtiliyor. Ancak kesinleşmemekle birlikte bir ihtimal İzmir’de de oyunu kullanıp Ankara’ya geçebileceği ifade ediliyor. Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarını Ankara’da Genel Merkez’den izleyecek.
 
BAHÇELİ,  ANKARA'DA SANDIK BAŞINA GİDECEK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 7 Haziran seçimlerinde Ankara’da oy kullanacak.   Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra Ankara Balgat’taki MHP Genel Merkezi’ne geçecek ve seçim sonuçlarını buradan izleyecek.
 
DEMİRTAŞ İSTANBUL’DA OLACAK
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyunu İstanbul’da kullanacak.  İstanbul 1. Bölge birinci sıra adayı olan Demirtaş oyunu kullandıktan sonra Kadıköy’de seçim sonuçlarını takip edecek.

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi