Bakan Taner Yıldız'dan son dakika elektrik açıklaması

Taner Yıldız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik kesintisi hakkında son dakika açıklamasında bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik iletim ve dağıtım durumunu, sistemdeki son durumu değerlendirdi. Bakan Yıldız, "Yıldırım düşmelerinden ve aşırı şarzlı havadan kaynaklanan, yağmurdan kaynaklanan ve çok küçük bölgeleri etkileyen bazı elektrik kesintileri çok az miktarda oldu. Oy vermeyi oy sayımını etkileyecek herhangi bir arıza hamdolsun oluşmadı." dedi.

"CİDDİ BİR ARIZA YOK"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Şu ana kadar elimizde çok ciddi bir arıza gerekçesi hamdolsun oluşmadı. Yıldırım düşmelerinden ve aşırı şarjlı havadan kaynaklanan, yağmurdan kaynaklanan ve çok küçük bölgeleri etkileyen bazı elektrik kesintileri çok az miktarda oldu. Toplamına baktığımızda 34 bin 565 köyün parmakla sayılabilecek bir kısım köylerde dediğim hadiseler yaşandı.

URFA'DAKİ DURUM
Bakan Yıldız, "Şunu rahatlıkla kullanabiliriz: Bizim oy vermeyi oy sayımını etkileyecek herhangi bir arıza hamdolsun oluşmadı. Bundan sonraki saatlerde farklı bir gelişme olursa yine sizlerle paylaşacağız." dedi. Bakan Yıldız, "Şanlıurfa Viranşehir'de trafo yangını" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını da belirtti.

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi