Deniz Baykal'dan kritik görüşmesi sonrası flaş açıklama

Deniz Baykal'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Ankara'da görüşme gerçekleştirdi

İşte o açıklama:

Telaşa gerek yok, sakin olun arkadaşlar. Yardımcı olmaya çalışacağım. Seçimlkerin tamamlanmasından sonra, yeni TBMM’nin açılışından önce sayın cumhurbaşkanı’nın bu meclis’e geçici başkan olarak görev yapacak bir milletvekili olarak meclis çalışmalarıyla ilgili bir değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde bugün bu buluşma gerçekleşmiştir. Aniden gerçekleşmiştir. Bu sabah bu şekillendi. Sayın cumhurbaşkanının böyle bir görüşmeyi gerçekleştirmek istediği ifade edildi.Onun üzerine ben Antalya’dan geldim ve cumhurbaşkanı ile ayrıntılı kapsamlı tahmin edeceğinzi şekilde, önümüzdeki siyaset döneminde TBMM’nin gündemi, çalışma konuları, Türkiye’nin önündeki sorunlar ayrı ayrı kapsamlı bir şekilde konuşuldu.

KOALİSYON KONUŞULDU MU

Burada benim bir koalisyon görüşmesi yapma konumum yok, olamaz. Ben milletvekiliyim. Partiler var, partilerin genel başkanları, yetkili organları var. onlar çeşitli hazırlıklasr yapıyorlardır, umarım, tahmin ederim. Benim o çalışmaların herhangi birisiyle ilgili somut girişimim söz konusu olamaz.Elbette Türkiye’de ne yapmak lazım, nasıl yapmak lazım, bu konularda genel, parlamentoda uzun süre görev yapmış milletvekili sıfatıyla sayın cumhurbaşkanı ile bir karşılıklı değerlendirme yaptık.

KEMAL BEY’İN BİLGİSİ OLDU MU

Elbette. Sayın cumhurbaşkanının programı bakımından daha uygun oldu. ben böyle bir durumdan haberdar olduğum andan itibaren sayın kılıçdaroğlu’na bilgi verdim. Şimdi kılıçdaroğlu’nun yanına gidiyorum.

Erken seçim tercih edilen bir çözüm değil; herkes için böyle. Seçimden yeni çıktık şimdi bu irade çerçevesinde çözüm ihtiyacı var.

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi