Kocaeli, Sakarya, Yalova'da 2015 genel seçim sonuçları

Kocaeli, Sakarya, Yalova

7 Haziran genel seçimlerinden sonuç alınamayınca bugün Türkiye'de seçmenler yeniden sandık başına gitti

7 Haziran'da yapılan seçimin sonuçlarına göre hiçbir siyasi parti tek başına iktidar olabilmek için gerekli olan 276 sandalye sayısına ulaşamamış, koalisyon görüşmelerinden de sonuç çıkmayınca yeniden seçime gitme kararı alınmıştı. Peki Kocaeli, Sakarya, Yalova  seçim sonuçlarında son durum ne?
 
KOCAELİ SEÇİM SONUÇLARI
1 Kasım 2015 genel seçimleri öncesinde yapılan 7 Haziran 2015 seçimlerinde bölgede Ak Parti %46,32 , Cumhuriyet Halk Partisi %24,39 , Milliyetçi Hareket Partisi %15,34 ve Halkların Demokratik Partisi %7,37 oy oranları ile Kocaeli ilinde en çok oy oranına sahip partiler olmuştu.
 
SAKARYA SEÇİM SONUÇLARI
1 Kasım 2015 genel seçimleri öncesinde yapılan 7 Haziran 2015 seçimlerinde bölgede Ak Parti %56,65 , Cumhuriyet Halk Partisi %15,86 , Milliyetçi Hareket Partisi %19,43 ve Halkların Demokratik Partisi %2,58 oy oranları ile Sakarya ilinde en çok oy oranına sahip partiler olmuştu.
 
YALOVA SEÇİM SONUÇLARI
 Kasım 2015 genel seçimleri öncesinde yapılan 7 Haziran 2015 seçimlerinde bölgede Ak Parti %39,49 , Cumhuriyet Halk Partisi %29,11 , Milliyetçi Hareket Partisi %19,45 ve Halkların Demokratik Partisi %8,3 oy oranları ile Yalova ilinde en çok oy oranına sahip partiler olmuştu.

Kocaeli, Sakarya, Yalova'da genel seçim sonuçları için tıklayınız

Çarşı davasında kararın bugün açıklanması bekleniyor

Gezi olayları sırasında hükümete darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 35 sanığın yargılandığı Çarşı davasında mahkeme heyetinin kararı bugün açıklaması bekleniyor

Alman askerleri Türkiye'ye destek verecek

NATO öncülüğünde Alman AWACS uçakları Türkiye'ye yardım amacıyla gönderilecek

Japon deprem uzmanından Türkiye'ye uyarı

Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'de banyo, tuvalet ve mutfak yapılarının zayıf olduğunu belirterek, bu nedenle deprem anında yatak odası ve salonların tercih edilmesi gerektiğini söyledi