Kılıçdaroğlu ülkücülere seslendi Milliyetçilik çok değerlidir ben de milliyetçiyim


Denizli'deki programında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ülkücülere çağrıda bulunarak, "Milliyetçilik çok değerlidir. Ben de milliyetçiyim, ben de vatanımı seviyorum ama ben hiçbir zaman evet diyenler şöyledir diye bir suçlama getirmedim. Hayır diyenler terörist dediğiniz zaman dağda eli silahlı gezen adamı aklamış oluyorsunuz." şeklinde konuştu.

16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesinde liderler programlarına devam ediyor.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum öncesinde Denizli Bozkurt'ta vatandaşlara hitap etti. Kılıçdaroğlu'nun  konuşmasından öne çıkan kısımlar şunlar; "Devletin yapısı ve işleyişiyle ilgili bütün yetkiler tek adama veriliyor. Köyün muhtarının yanında da azaları var. Bu kabul edilebilir mi? 23 Nisan 1920'de tek adam mı vardı? Meclis vardı. Bir adam isterse sabah kalkıp 'meclisi feshediyorum' diyecek. Tek kişiye böyle bir yetki verilir mi? Sandığa giderken; çocuklarınızı, geleceğinizi, vatanınızı düşünerek oy verin.  Ülkücü kardeşime söylüyorum; milliyetçilik çok değerlidir. Ben de milliyetçiyim, ben de vatanımı seviyorum ama ben hiçbir zaman evet diyenler şöyledir diye bir suçlama getirmedim. Hayır diyenler terörist dediğiniz zaman dağda eli silahlı gezen adamı aklamış oluyorsunuz."


Hollanda krizi bazı kararsızları ikna etti mi

Konya'daki referandum atmosferiyle ilgili İngiliz Financial Times gazetesi FT'nin yayımlandığı haberinde, kentte çoğunluğun oylamada evet vereceğini ancak AKP seçmenleri arasında da kararsızların olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Nisan'dan sonra Avrupa sürprizlerle karşılaşabilir

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum süreci ve gündemdeki olaylarla ilgili açıklamada bulundu.

Peki siz anayasa değişikliği paketini ne kadar biliyorsunuz testi çözüp öğrenin

16 Nisan 2017 tarihinde Türkiye sandık başına gidiyor. Peki 18 maddelik paketi ne kadar biliyorsunuz? Aşağıda verilen testi çözerek bilginizi ölçebilirsiniz