Uğur Dündar Atatürk 1924 yılında hayır dememiz gerektiğini söylemiş dedi


Sözcü yazarı Uğur Dündar, referandum öncesi yazdığı köşe yazısında, "Atatürk hayır dememiz gerektiğini 1924 yılında vurguladı" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 15 yıldır kaybedilen seçimlerin ardından 16 Nisan'daki referandum öncesi farklı bir karar almış ve "Referandum çalışmalarımızı sadece Atatürk üzerine kurmamalıyız" demişti. Sözcü yazarı Uğur Dündar Atatürk'ün hayır dememiz gerektiğini 1924 yılında vurguladığını belirttiği yazısında şunları söyledi: "Aklıma Atatürk'ün tam da bugünler için söylenmiş izlenimini veren şu sözleri geldi: 'Vatandaşlar, vatanınızda herhangi bir kimseyi, istediğinizi sevebilirsiniz. Kardeşiniz gibi, arkadaşınız gibi, babanız gibi sevebilirsiniz. Fakat bu sevgi sizi, ulusal varlığınızı, herhangi bir kimseye, herhangi bir sevdiğinize vermek yoluna götürmemelidir. Aksi hareket kadar büyük hata olamaz. Ben büyük milletimin artık böyle bir hatayı yapmayacağına inanmış olmakla övünç ve rahatlık duyuyorum.' Atatürk o günden bu referandumda vermemiz gereken oyu söylemiş: HAYIR!..."

Londra Oy kullanılacak yer ve tarihler Novotel London West

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olmak koşuluyla Türk vatandaşları bağlı bulundukları temsilciliklerde ya da oy verme günlerinde diğer temsilciliklerde kurulan sandıklarda veya gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir.

Hayır çadırında Erdoğan'a neyi yapamadınız da başkan olmak istiyorsunuz diye sordular

Sarıyer'de kurulan 'Hayır' çadırına uğrayan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li bir vatandaşın "Neyi yapamadınız da başkan olmak istiyorsunuz?" sorusunu cevapladı

İlk gün 38 bin Türk seçmen sandık başına gitti

Türkiye'de 16 Nisan tarihinde yapılacak referandum oylaması yurt dışında yaşayan seçmenler için dün başladı