Diyarbakır İstişare Meclisi referandum rengini belli etti


Bugün kurulduklarını açıklayan Diyarbakır İstişare Meclisi, referandumda kullanacakları oyun "Evet" olduğunu açıkladı.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda düzenlenen basın açıklamasına Diyarbakır İstişare Meclisi'ni oluşturan dernek, vakıf ve STK temsilcileri katıldı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Gönül Köprüsü Derneği Başkanı Ali Serdar Tuncer, 223 dernek ve vakfın oluşturduğu Diyarbakır İstişare Meclisi'nin kuruluşunu tüm kamuoyuna ilan ettiklerini söyledi. Tuncer, kuruluşlarının amacının, şehrin ve bölgenin sosyal, ekonomik ve siyasal problemlerini, kültürel etkinliklerini meclislerinde istişare edip rapor haline getirip gerekli mercilere sunmak olduğunu ifade etti.

DİYARBAKIR İSTİŞARE MECLİSİ KARARINI AÇIKLADI

Türkiye için çok önemli bir dönüm noktası olarak görülen, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandum sürecinin içerisinde yer alındığını anlatan Tunce, "Bizler Diyarbakır İstişare Meclisi olarak 16 nisan referandumunu çok önemli buluyoruz ve evet oyları ile beraber ülkenin kaderinin değişeceğine inanıyoruz. Milletimizin teveccühü ile kazanılacak olan bu zaferde ülkemiz güçlü bir demokrasiye, sağlam bir ekonomiye kavuşacak, dünyanın sayılı ülkeleri arasında yerini alacaktır. Türkiye'nin güçlenmesi İslam coğrafyasının da birleşmesi ve güçlenmesine vesile olacaktır. Referandum ile oylamaya gidilecek bu sistemde, başta ekonomik olmak üzere birçok alanda istikrar gelecek, kararları hem cumhurbaşkanı hem de parlamentoyu seçen azizi milletimiz alacaktır. Yeni sistem ile koalisyon hükümetlerinin olmayışı hem istikrarın hem de kararın millete ait olduğunun teminatı olacaktır.


Hollanda krizi bazı kararsızları ikna etti mi

Konya'daki referandum atmosferiyle ilgili İngiliz Financial Times gazetesi FT'nin yayımlandığı haberinde, kentte çoğunluğun oylamada evet vereceğini ancak AKP seçmenleri arasında da kararsızların olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Nisan'dan sonra Avrupa sürprizlerle karşılaşabilir

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum süreci ve gündemdeki olaylarla ilgili açıklamada bulundu.

Peki siz anayasa değişikliği paketini ne kadar biliyorsunuz testi çözüp öğrenin

16 Nisan 2017 tarihinde Türkiye sandık başına gidiyor. Peki 18 maddelik paketi ne kadar biliyorsunuz? Aşağıda verilen testi çözerek bilginizi ölçebilirsiniz