Hollanda'da bir iş yerine Erdoğan operasyonu posterler indirildi


Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik krizin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını ve posterlerini mağazasına asan kişiye polis müdahalede bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın konuşma yapmasına izin verilmeyen, dahası Kaya'nın tüm diplomatik kurallara aykırı olarak onlarca polisle rehin alıp Almanya'ya sınır dışı edildiği Hollanda'nın Rotterdam kentinde ilginç bir eylem düzenlendi. Kentte bir hafta önce kapatılan ve bir Türk'e ait olan bahis oyunları acentesinin duvarlarına ve vitrinine dün gece saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterleri asıldı. Posterlerin ikisinde Erdoğan'ın yalnız başına çekilmiş fotoğrafları yer alırken, iki posterde ise Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in birlikte çekilmiş fotoğrafları yer aldı. En ilginç afiş ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe Külliyesi merdivenlerinde tarihteki Türk devletlerinin temsili askerleriyle çektirdiği fotoğrafın afişiydi.

TÜRK BAYRAĞI VE KIRMIZ HALI

Tepkisini daha ileri götüren acente sahibi, yüksek bir yere Türk bayrağı asarken, Kapıya da kırmızı halı ve protokol şeridi çekti.Ancak acente ve afişlerin fotoğrafları kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Kentteki Türkler ve sağduyulu Hollandalılar yapılan eyleme destek verirken, Irkçı gruplar polisi afişlerin indirilmesi için göreve çağırdı.Polisin bu posterlere müdahalesi de gecikmedi. Bugün olay yerine giden polis ekipleri, posterleri söktü. O anlar, kameralar tarafından da kaydedildi. Polis sözcüsü, posterlerin Belediye Başkanı Ahmet Aboutaleb'in isteği üzerine ve "kamu düzeni için sorun yaratabileceği" bilgilerinin alınmasından sonra indirildiğini savundu. Hollanda medyasına konuşan polis sözcüsünün, asılan posterlerin destekçiler ile muhalifler arasında gerilime yol açtığı ve bölge sakinlerini riske soktuğu yönünde yeni bir bilgi aldığı ve belediye başkanı, polis ve savcının posterlerin derhal kaldırılmasına karar verdiğini belirtti. Polis sözcüsü, posterlerin "dikkatle indirilip muntazam biçimde katlandığını" vurgularken posterlerin binadan "koparılmadığını ve parçalanmadığını" da söyledi.


İlk gün 38 bin Türk seçmen sandık başına gitti

Türkiye'de 16 Nisan tarihinde yapılacak referandum oylaması yurt dışında yaşayan seçmenler için dün başladı

Nerede oy kullanacağını öğrenmek için tıkla YSK seçmen sorgulama

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandumda nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için haberimizde verilen linke tıklayabilirsiniz

Kılıçdaroğlu'na meydan okuyan Erdoğan ispat ederse istifa edeceğim dedi

Bir programında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'i feshetme yetkisinin olduğunu söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslendi