Ana Sayfa | Dünya Kupası 2014

Lionel Messi, 'Mutsuzum'

Messi açıklamalarda bulundu

Dünya Kupası finalinde Almanya'ya uzatmalar sonunda 1-0 ile mağlup olan Arjantin'in yıldızı Lionel Messi, kupa sonrasında açıklamalarda bulundu.

Kupayı alamamanın üzgünlüğünü yaşadığını belirten süperstar, "Ağzımda acı bir tat var. Mutsuzum. Ortaya koyduğumuz oyundan sonra bu maçı biz hak etmiştik. Yenildiğimiz için yaralı hissediyorum. Elimize şanslar geçti, çok yakındık, çok yaklaştık. Bu günün şampiyon olmak için doğru gün olduğunu düşünüyordum." ifadelerini kullandı. Aldığı Altın Top ödülü ile ilgili de yorumları sorulan Messi, "Şu anda aldığım ödülün hiçbir anlamı yok. Ben sadece kupayı kaldırmak istiyordum" diye konuştu.

(Gazetesport)

Acun Ilıcalı'dan Dünya Kupası sürprizi

Brezilya'da oynanılan 2014 Dünya Kupası maçında finale kalan iki takım Arjantin ve Almanya macı kıyasıya gecti. Maçta son dakikada gol atan Mario Götz e kupayı getirdi. Kıyasıya mücadele ile geçen final maçını Acun Ilıcalı canlı olarak takip etti.

İşte Kupa'nın en iyileri

Kupanın en değerli oyuncusuna verilen Altın Top ödülünü, finalde Almanya'ya kaybeden Lionel Messi alırken, turnuvanın en başarılı kalecisine verilen Altın Eldiven ödülü ile Almanya kalesinde yıldızlaşan Manuel Neuer'in oldu.

Almanların kutlamaları sabaha kadar sürdü

Maçın bitiş düğüyle sokaklara dökülen Almanlar, büyük bir coşku yaşadı. Araçlarıyla sokaklara çıkan Almanlar, trafiğin durmasına neden olurken, bu seferde araçlarından inerek coşkuya yaya olarak devam ettikleri gözlendi.