Ana Sayfa | DÜNYA

Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır'dan tarihi yardım balosu

 ALİ BAKIR TARİH YAZDI

Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır'dan tarihi yardım balosu. Ali Bakır İngiltere’deki Türk toplumunu gururlandırdı. Belediye Başkanı Ali Bakır yaptığı konuşmada, vakıfların da son ekonomik krizlerden etkilendiğini hatırlatarak, bu ve benzeri yardım girişimlerinin önemine dikkat çekti.

Avrupa Ajansı (AVA) Mehmet Gaygusuz/Londra- Birleşik krallık ülkelerinden İngiltere’nin başkentinde tarihi bir balo akşamı yaşandı. Londra’da yaşayan Türk toplumu gözönüne alındığında diğer belediyelere oranla toplam nüfusu ile Türkiye’nin başkenti Ankara diye anılan Enfield Belediyesi tarihinde böyle bir balo yaşamadı. Kuzey Londra’da Enfield belediyesi tarihinde belediye başkanlarının düzenlediği yardım baloları, genelde 90-100 kişiyle yapılıyordu. İngiltere çapındaki balolar ise bugüne kadar 200 kişiyi geçmiyordu. İngiltere çapında ilk defa salona gelen 500 kişiyi satılan bilete göre 600 kişiyi bulan toplam sayı ile Enfield Belediyesi bir rekor kırdı. Enfield Belediye başkanı ( Mayor) Ali Bakır’ın kişisel çabasıyla kırılan bu tarihi rekorla toplanan paralar ise bedensel ve zihinsel engelli çocuk vakıflarına gidecek. 

 

ÜST DÜZEY KATILIM

 

Türk kökenli Enfield Belediye Başkanı Bakır, cumartesi akşamı Tottenham Bölgesi'ndeki La Royale Banqueting Suite'de düzenlediği görkemli yardım balosunda İngiltere'nin birçok belediye başkanını, Türklerin yakından tanıdığı milletvekillerini , diplomatları, belediye meclis üyelerini , sanat ve iş dünyasının renkli simalarını bir araya getirdi.  İngiltere Fenerbahçeliler Derneği'nin de Başkanı olan Ali Bakır, bedensel ve zihinsel engelli çocuk vakıfları yararına yaptığı görkemli baloda genel seçimlere hazırlananlara stres attırdı. 

 

BAŞKONSOLOS KATILDI

 

Saat 19'da başlayan Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar eşi Ayşegül Yorulmazlar, Kraliyet payeli Türk Doktor Teoman Sırrı, İşçi Partisi Edmonton Milletvekili Andy Love, Waltham Forest Belediye Başkanı Terry Wheeler, East Herts Belediye Başkanı Rogen Beeching, Harringey Belediye Başkanı Kaushika Amin, Southwark Belediye Başkanı Sunil Chopra, Enfield Belediye Meclisi üyeleri, işadamları ve seçkin konuklardan oluşan 600'e yakın davetlinin katıldığı balo, zengin müzik programı ve renkli gösterilere ev sahipliği yaptı. Çok sayıda genç güzel kız gece yarısına kadar dans pistinden inmediler.

 

Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar eşi Ayşegül Yorulmazlar, Kraliyet payeli Türk Doktor Teoman Sırrı

 

 

EKONOMİK KRİZİ AŞAN BAŞKAN ALİ BAKIR

 

Belediye Başkanı Ali Bakır yaptığı konuşmada, vakıfların da son ekonomik krizlerden etkilendiğini hatırlatarak, bu ve benzeri yardım girişimlerinin önemine dikkat çekti . 

 

Konuklara gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür eden Bakır, "Yaklaşık 11 aylık başkanlığım süresi içerisinde yaptığımız yardım amaçlı vakıflara yaptığımız ziyaretlerde, dünyadaki global finans krizi nedeniyle bireylerin olduğu gibi yardım vakıflarını da olumsuz yönde etkilediğini gözlemleme imkanı buldum. Ayakta zor durabilen veya hiç gücü olmayan yardım amaçlı vakıflar var olduğunu gözlemledim. Özellikle krizden bedensel ve zihinsel engelli çocuklar vakıfları da olumsuz yönde etkilendiğini bizzat gözlemlediğim için bunlara yardım etmek amacıyla böyle bir etkinlik organize etmeyi uygun gördük. Sonuç olarak hedeflediğimiz rakama ulaşmış durumda. Bunları önümüzdeki haftalarda, başkanlık komitesi bir araya gelerek ihtiyaç sahibi yardım vakıflarından birkaçı veya birine teslim edeceğiz Henüz hangi kuruluşa verileceği konusunda karar alınmadı. Duyduğumuz kadarıyla yardım amaçlı benzeri organizasyonlar arasında en büyüklerden biri oldu. Bu da tabi gerek şahsımı, gerek belediyenin üst düzey memurlarını son derece memnun etmiştir. Ümidim ve arzum bu gibi yardım amaçlı organizasyonları sadece belediye başkanı konumunda olanlar değil, kurum ve kuruluşlarımızın da, yaşlılar, engelli gençler, çocuklar ve yaşlılara da böyle etkinliklerin sıklıkla yapılmasını burada hatırlatmak istiyorum. Konuklarımız hem böyle bir etkinilğe gelerek eğlendiler hem de yaptıkları yardımlarla bir sevap kazandılar. Bütün katılan ve destek verenlere teşekkür ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.

 

 

ÇOŞKULU BALO

 

Sevilen sanatçı Kerem Ergen'in şarkıları eşliğinde pisti dolduran konuklar Türk müziği eşliğinde doyasıya eğlendi. London School of Arts Direktörleri Bülent Akbudak ve Ali Adataş'ın kendileri ve okul müzisyenleri ile dansçılarının da sahne aldığı yardım balosunda, Sabite Ozan baloda açık artırmaya konmak üzere hediye gönderenlere teşekkür ederken, açık artırmayı Edmonton Milletvekili Andy Love gerçekleştirdi.

 

Miliband ile Cameron şarap gönderdi 

 

 

İşçi Partisi lideri Ed Miliband ile Başbakan David Cameron'un açık artırma için birer şişe şarap gönderdiği balonun zengin piyango çekilişinde, imzalı Fenerbahçe atkısı, klasik gitar, Cevdet Akman'ın bir tablosu, Gümüş Osmanlı parasının yanısıra, Beko, Doğtaş, AtlasGlobal, Tottenham Hotspor gibi kurum ve kuruluşların çeşitli hediyeleri açık artırmayla satıldı. Balo, yapılan piyango çekilişi ile geç saatlerde sona erdi. 

 

 

Balo, İngiltere'nin birçok belediye başkanını, diplomatları, belediye meclis üyelerini bir araya getirdi.  

 

 

Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır'dan tarihi yardım balosu. Ali Bakır İngiltere’deki Türk toplumunu gururlandırdı.

 

 

Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar eşi Ayşegül Yorulmazlar, Kraliyet payeli Türk Doktor Teoman Sırrı, İşçi Partisi Edmonton Milletvekili Andy Love, Waltham Forest Belediye Başkanı Terry Wheeler, East Herts Belediye Başkanı Rogen Beeching, Harringey Belediye Başkanı Kaushika Amin, Southwark Belediye Başkanı Sunil Chopra

 

Atlasglobal Londra müdürü Mustafa Ebgü, Dora Hair and Beauty & Laser clinicten Fatma ve Valentina

 

 TBCCI yönetim kurulu üyelerinden Nuri Bulgurcu ile Osman Cınık, Hackney Cllr Mete Çoban ve Avrupa Medya Gurubu sahibi Vatan Öz.

DEAŞ'ın gaddar komutanı böyle yakalandı

Irak'ta devam eden operasyonlar kapsamında DEAŞ'ın komutanı çıplak bir şekilde yakalandı

İngiltere Düşesi Kate Middleton o hareket karşısında sinirlendi

Objektiflere her zaman güler yüzlü haliyle takılan İngiltere Düşesi Kate Middleton bu kez kameralara farklı yansıdı

Fransa Cumhurbaşkanı seçimlerde Macron'u destekliyor

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda "En March" (Yürüyüş) Hareketinin lideri Emmanuel Macron'u destekleyeceğini açıkladı