Ana Sayfa | DÜNYA

Fransız askerlerinin çocuklara tecavüz ettiği ortaya çıktı

fransiz_asker_cocuk_tecavuz

Fransa Ordusu'nda şok gelişme. Birleşmiş Milletler rapörtörü Kompass Fransız askerlerle çarıpıcı bir gelişmeyi ortaya attı. Askerlerin savaş ortamındaki çocuklara tecavüz ettiği ddiasını raporuna yansıtan Anders Kompass acı gerçeği ortaya çıkardı.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra- Uluslararası gelişen şok olay Fransa ile ilgili. Fransa Ordusu'nda şok gelişme. Birleşmiş Milletler rapörtörü  Kompass Fransız askerlerle çarıpıcı bir gelişmeyi ortaya attı. Askerlerin savaş ortamındaki çocuklara tecavüz ettiği iddiasını raporuna yansıtan Anders Kompass acı gerçeği ortaya çıkardı. Fransız askerler çocuklara tecavüz etti diye raporuna yazan Anders Kompass Fransa'da gündeme oturdu.  Birleşmiş Milletler'de çalışan Anders Kompass'ın sızdırdığı raporda, Fransız askerlerinin Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki çocuklara, barış gücü görevi esnasında tecavüz ettiği ortaya çıktı. 

Öte yandan ünlü İngiliz gazetesi rapora ulaştı. İngiliz gazetesi The Guardian’ın haberine göre, Anders Kompass adlı BM’in üst düzey bir yetkilisi, konuyla ilgili gerekenin yapılmadığını düşünerek gizli belgeleri Fransız kurumlarına sızdırdı. Olayın duyulmasının ardından Kompass açığa alındı.Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande da suçluluların en sert şekilde cezalandırılacaklarını söyledi.Fransa Maliye Bakanı Michel Sapin, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC) görev yapan Fransız askerleri hakkında ortaya atılan "çocuklara cinsel taciz" iddiasının doğru çıkması halinde suçluların en ağır şekilde cezalandırılacağı sözünü verdi.

NATO Türkiye olmadan kuşkusuz zayıf olur

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı son açıklamada Türkiye'nin kendileri için çok önemli bir ülke olduğunu vurguladı

AP Başkanından önemli açıklama Türkiye’ye kapıyı kapatmayacağız

Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, Türkiye ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Flaş askeri uçak düştü çok sayıda ölü var

Küba'nın batıdaki Artemisa bölgesinde meydana gelen olayda askeri uçak düştü. Kaza sonucunda 8 kişi hayatını kaybetti