Ana Sayfa | DÜNYA

Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton'un kızı oldu

Prens William Cambridge Düşesi Middleton

Birleşik Krallık Prensi William ile Cambridge Düşesi Middleton'dan İngiltere'ye haftasonu müjdesi geldi. Cambridge Düşesi Middleton dünden itibaren doğum sancıları başlamıştı.

Avrupa Ajansı (AVA) Mehmet Gaygusuz/Londra-İngiltere'de seçimlere 5 gün kala Kraliyet ailesinden gelen haber haftasonu neşesi oldu. Birleşik Krallık Prensi William ile Cambridge Düşesi Middleton'un ikinci çocukları dünyaya geldi. Doğum sancıları başlayan prensesin bu sabah İngiltere saatiyle 6.00 sularında (TSİ 4.00) Kensington Sarayı'ndan araçla Saint Mary's Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Doğumun İngiltere saatiyle 8.34 civarında gerçekleştiği belirtildi.


Prens George'a kardeş geldi

Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton ile ilgili Bbc Türkçe Servisine yansıyan bilgiler şöyle: "Çiftin ilk bebeği Prens George, 2013 yılında dünyaya gelmişti. Prens George'un bugün bir kız kardeşi oldu.Doğum için bu sabah saatlerinde hastaneye kaldırılan İngiltere Düşesi Kate Middleton'un bir kız çocuğu doğurduğu öğrenildi. Düşesin ve bebeğin sağlığının iyi olduğu bildirildi. Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton, ikinci çocuklarını bekliyordu.

 

Doğumun İngiltere saatiyle 8.34 civarında gerçekleştiği belirtildi. Çiftin ilk çocukları Prens George da Temmuz 2013'te aynı hastanede dünyaya gelmişti.Kensington Sarayı "doğumun normal gerçekleşeceğini" duyurmuştu.Bebeğinin adının ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor."

Prens George'a kız kardeş geldi. Kardeşinin adı daha açıklanmadı


4 Rus askeri Suriye'deki saldırılarda öldürüldü

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 4 Rus askeri Suriye'de hayatını kaybetti

Somali'deki bombalı saldırıda ölü sayısı artıyor

Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan bir pazarda düzenlenen bombalı saldırı sonucunda 32 kişi hayatını kaybetti

Güney Sudan için kırmızı alarm

Güney Sudan'da Hükümet ve Birleşmiş Milletler, 100 bin kişinin açlıkla karşı karşıya olduğunu, bir milyon kişinin de açlığın eşiğinde bulunduğunu bildirdi