Ana Sayfa | DÜNYA

Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton'un kızı oldu

Prens William Cambridge Düşesi Middleton

Birleşik Krallık Prensi William ile Cambridge Düşesi Middleton'dan İngiltere'ye haftasonu müjdesi geldi. Cambridge Düşesi Middleton dünden itibaren doğum sancıları başlamıştı.

Avrupa Ajansı (AVA) Mehmet Gaygusuz/Londra-İngiltere'de seçimlere 5 gün kala Kraliyet ailesinden gelen haber haftasonu neşesi oldu. Birleşik Krallık Prensi William ile Cambridge Düşesi Middleton'un ikinci çocukları dünyaya geldi. Doğum sancıları başlayan prensesin bu sabah İngiltere saatiyle 6.00 sularında (TSİ 4.00) Kensington Sarayı'ndan araçla Saint Mary's Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Doğumun İngiltere saatiyle 8.34 civarında gerçekleştiği belirtildi.


Prens George'a kardeş geldi

Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton ile ilgili Bbc Türkçe Servisine yansıyan bilgiler şöyle: "Çiftin ilk bebeği Prens George, 2013 yılında dünyaya gelmişti. Prens George'un bugün bir kız kardeşi oldu.Doğum için bu sabah saatlerinde hastaneye kaldırılan İngiltere Düşesi Kate Middleton'un bir kız çocuğu doğurduğu öğrenildi. Düşesin ve bebeğin sağlığının iyi olduğu bildirildi. Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton, ikinci çocuklarını bekliyordu.

 

Doğumun İngiltere saatiyle 8.34 civarında gerçekleştiği belirtildi. Çiftin ilk çocukları Prens George da Temmuz 2013'te aynı hastanede dünyaya gelmişti.Kensington Sarayı "doğumun normal gerçekleşeceğini" duyurmuştu.Bebeğinin adının ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor."

Prens George'a kız kardeş geldi. Kardeşinin adı daha açıklanmadı


Çin'deki dev patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var

Çin'in kuzeybatısında bulunan Şaanşi eyaletinde meydana gelen patlama sonucu 7 kişi hayatını kaybetti

Malta'da askeri uçak kalkıştan kısa süre sonra düştü, en az 5 ölü

Malta’da, Avrupa Birliği yetkileri Frontex çalışanlarını taşıyan küçük üçak düştü. Kazada en az beş kişi yaşamını yitirdi

Bağdadi 5 gün önce Musul'da görüldü iddiası

Terör örgütü DEAŞ'ın lideri Bağdadi'nin Musul'da görüldüğü iddia edildi