Ana Sayfa | DÜNYA

Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton'un kızı oldu

Prens William Cambridge Düşesi Middleton

Birleşik Krallık Prensi William ile Cambridge Düşesi Middleton'dan İngiltere'ye haftasonu müjdesi geldi. Cambridge Düşesi Middleton dünden itibaren doğum sancıları başlamıştı.

Avrupa Ajansı (AVA) Mehmet Gaygusuz/Londra-İngiltere'de seçimlere 5 gün kala Kraliyet ailesinden gelen haber haftasonu neşesi oldu. Birleşik Krallık Prensi William ile Cambridge Düşesi Middleton'un ikinci çocukları dünyaya geldi. Doğum sancıları başlayan prensesin bu sabah İngiltere saatiyle 6.00 sularında (TSİ 4.00) Kensington Sarayı'ndan araçla Saint Mary's Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Doğumun İngiltere saatiyle 8.34 civarında gerçekleştiği belirtildi.


Prens George'a kardeş geldi

Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton ile ilgili Bbc Türkçe Servisine yansıyan bilgiler şöyle: "Çiftin ilk bebeği Prens George, 2013 yılında dünyaya gelmişti. Prens George'un bugün bir kız kardeşi oldu.Doğum için bu sabah saatlerinde hastaneye kaldırılan İngiltere Düşesi Kate Middleton'un bir kız çocuğu doğurduğu öğrenildi. Düşesin ve bebeğin sağlığının iyi olduğu bildirildi. Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton, ikinci çocuklarını bekliyordu.

 

Doğumun İngiltere saatiyle 8.34 civarında gerçekleştiği belirtildi. Çiftin ilk çocukları Prens George da Temmuz 2013'te aynı hastanede dünyaya gelmişti.Kensington Sarayı "doğumun normal gerçekleşeceğini" duyurmuştu.Bebeğinin adının ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor."

Prens George'a kız kardeş geldi. Kardeşinin adı daha açıklanmadı

Endonezyalı en ünlü hafızı Kur'an okurken hayatını kaybetti

Endonezyalı en ünlü hafızlarından Şeyh Jaafar Abdurrahman canlı yayında Kur'an-ı Kerim okurken yaşamını yitirdi

Merkel'den AB'ye Türkiye'ye karşı tek ses olma çağrısı

Almanya Başbakanı Merkel, AB'ye seslenerek Türkiye'de yapılan referandum sonra Erdoğan'a karşı ortak bir yanıt verme çağrısında bulundu

Barack Obama 400 bin dolar değerinde konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obam'nın bir konferansta yapacağı konuşma için 400 bin dolar alacağı öğrenildi