Ana Sayfa | DÜNYA

20. Londra Türk Film Festivali Başarı Ödülü Aytaç Arman’ın

Londra Türk Film Festivali Aytaç Arman

20. Londra Türk Film Festivali yarın İngiltere de başlıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü destekleri ile Festival 20. Açılış Galası'nı 7 Mayıs 2015 tarihinde Londra’nın ünlü gösteri ve sinema merkezi O2 Millenium Dome Cineworld’de yapıyor

Avrupa Ajansı (AVA) Ayşe Kambir/Londra- 20. Londra Türk Film Festivali başlıyor.  Sinemaseverler müjde ! 20.Londra Türk Film Festivali başladı. Festivalin açılış filmi olarak Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın oynadığı Niyazi Gül Dörtnala filmi gösteriliyor. Filmin galası Güney Londra’da O2 Cineworld, Peninsula Square’de. 20.Londra Türk Film Festivali için Ata Demirer ve Demet Akbağ Londra'ya özel gala için geliyor! Festival  bu yıl Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü canlandırdığı farklı karakterlerle Türk Sineması’nda özel bir yeri olan usta oyuncu Aytaç Arman’a  takdim edecek. URART tarafından özel olarak tasarlanmış olan festival Golden Wings heykelciğini açılış gecesi alacak olan Aytaç Arman, LTFF izleyicileri ile 7 Mayıs gecesi buluşacak. 10 Mayıs Pazar günü ise "Yollara Düştük" belgesel filminin gösteriminden sonra Aytaç Arman'ın katılımı ile " Ankara Yürüyüşünden 38 Yıl sonra Aytaç Arman’la Türkiye Sineması Üzerine” adında bir soru cevap paneli gerçekleştirilecek. Gala akşamına bilet için 0203 6270327 veya film listesi ve tüm filmlere bilet için   www.ltff.co.uk internet sitesini ziyaret ediniz.

 

20. Londra Türk Film Festivali’nde Aytaç Arman’a Yaşam Boyu Başarı ödülü


 

 

20. Londra Türk Film Festivali başkent Londra sinemalarında 7 - 17 Mayıs arası 10 gün sürecek. Filmler biletler ve sinemalar ile tüm bilgiler için www.ltff.co.uk internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü destekleri ile hazırlanan Festival 10 gün sürecek. Festival  bu yıl Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü canlandırdığı farklı karakterlerle Türk Sineması’nda özel bir yeri olan usta oyuncu Aytaç Arman’a  takdim ediyor. 

 

 

Festivalde gösterilecek filmler şöyle:    

Niyazi Gül Dörtnala

Sesime Gel Gittiler

Sair ve Meçhul

Sivas

Annemin Şarkɪsɪ

Nefesim Kesilene Kadar

Beş Şehir İtirazım Var

Polis

Güneşin Oğlu Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi

Sen Aydınlatırsın Geceyi

İyi Biri

Şafakla Dönenler

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Gözümün Nûru

Balık

Kurtuluş Son Durak

Rimolar ve Zimolar

Kasabada Barış  

Guruldayan Kalpler

İçimdeki Balık    

 

20th London Turkish Film Festival Trailer 2015 / festivalin tanıtım filmi 

 

 

Belgesel Filmler  

Küçük Kara Balıklar

Artık Hayallerim Var

Yollara Düştük

 

 

10 Mayıs Pazar günü ise "Yollara Düştük" belgesel filminin gösteriminden sonra Aytaç Arman'ın katılımı ile " Ankara Yürüyüşünden 38 Yıl sonra Aytaç Arman’la Türkiye Sineması Üzerine” adında bir soru cevap paneli gerçekleştirilecek. gala akşamına bilet için 0203 6270327 veya film listesi ve tüm filmlere bilet için   www.ltff.co.uk internet sitesini ziyaret ediniz.

 

Vedide Kaymak, Londra Türk Film Festivalleri’nin baş mimarı. Vedide Kaymak röportajını okumak için tıklayınız 


Eyfel Kulesi Londra saldırısının ardından karartıldı

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Eyfel Kulesi'nin ışıkları Londra'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler anısına saygı amacıyla söndürüldü

Cenevredeki 5. tur Suriye görüşmeleri başlıyor

İsviçre’nin Cenevre kentinde Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde 5. turu düzenlenecek Suriye görüşmeleri başlayacak

İngiltere Başbakanı açıkladı parlamento her zamanki gibi bugün de toplanacak

İngiltere Başbakanı Theresa May, Londra'da yapılan saldırı sonrasında basın mensuplarına açıklama yaptı