Ana Sayfa | DÜNYA

Afganistan'da Türklerin de olduğu otele saldırı düzenlendi, 11 ölü

Afganistan saldırı

Afganistan Kabil'de bulunan Park Palace adlı otele düzenlenen saldırıda 11 kişinin öldüğü çok sayıda kişinin de yaralı olduğu öğrenildi. Ayrıca otelde Türk vatandaşların da kaldığı iddia edildi

Bir ABD'li ve dört Hint'in aralarında bulunduğu 11 kişinin hayatını kaybettiği, en az altı kişinin yaralandığı saldırıyı Taliban üstlendi. İki Taliban militanı yedi saat boyunca güvenlik görevlileriyle çatıştı.Kabil Polis Şefi Abdül Rahman Rahimi gazetecilere yaptığı açıklamada, 54 konuğun polis tarafından kurtarıldığını ifade etti.AFP'ye konuşan bir Park Palace çalışanı, saldırının ünlü Afgan sanatçı Altaf Hüseyin'in vereceği klasik müzik konseri öncesinde düzenlendiğini söyledi. AFP, adının açıklanmasını istemeyen bir istihbarat görevlisine dayandırdığı haberinde, otelde Türk ve Hint konukların çoğunlukta olduğunu duyurdu.Saldırıyı üstlenen Taliban ise bir militanın düzenlediği eylemde, ölü ve yaralı sayısını 50 olarak açıkladı.


Ay'da yürüyen son insan hayatını kaybetti

Ay'a ayak basan 12. ve son kişi olan Eugene Cernan 82 yaşında hayata veda etti.

Sputnik IKBY lideri Mesut Barzani görevini bırakmaya karar verdi

Sputnik'in yaptığı habere göre, IKBY lideri Mesut Barzani ülkesindeki siyasi anlaşmazlıklara son vererek uzlaşma yolu bulabilmek amacıyla görevini bırakacağını yazdı.

Kremlin sözcüsü Trump'ın NATO'nun eskidiği yönündeki iddiasına katılıyoruz dedi

Donald Trump'ın NATO'ya yönelik eleştirilerine Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov katıldıklarını açıkladı