Ana Sayfa | DÜNYA

Bağdat'ta iki otele bombalı saldırı, 10 ölü ve çok sayıda yaralı var

Bağdat bombalı saldırı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta bulunan iki otele düzenlenen bombalı saldırıda 10 kişi hayatını kaybederken çok sayıda polis de yaralandı

Başkent Bağdat’ta beş yıldızlı Babil ve Meridian otellerine gece yarısından hemen önce bombalı araçlarla saldırı düzenlendi.İlk patlama, Dicle kıyısındaki Babil oteline düzenlendi.İkinci saldırı ise birkaç dakika sonra Meridian otele düzenlendi.Otelin park alanında bombalı bir araç patlatıldı.Şehir merkezinde de duyulan patlamalarda, en az 10 kişi hayatını kaybetti. Polise göre çok sayıda da yaralı var.


Rusya'dan S 400 sevkiyatı açıklaması Türkiye bir NATO üyesi ama korkmuyoruz

Rusya, S-400 konusunda Ankara'nın büyük ilgisi olduğunu ve Türkiye'nin NATO ülkesi olmasına karşılık silahların nerelerde kullanılacağını konuştuklarını belirtti.

Göz göre göre yerleşiyorlar Türkiye'den Rusya'ya ikinci uyarı

Rusya'nın Nevruz kutlamalarında YPG'li teröristlerle fotoğraf çektirmesi ve Hatay'ın sınırında yer alan Afrin'e askeri üs kurması üzerine Türkiye, Rusya'nın Maslahatgüzarı Sergey Panov'a iki kez duyulan rahatsızlıka ilgili mesajı iletti.

NATO müttefiki Almanya Türkiye'yi yarı yolda bıraktı

DAEŞ ile mücadele konusunda arkasını dönen Almanya, Türkiye'nin Fırat Kalkanı Harekatın'nda hasar gören 10 tankı için parça vermeyi reddediyor.