Ana Sayfa | DÜNYA

4 gazeteci İsrail'de gözaltına alındı

gazeteci

Sadakataşı Derneği ile Kudüs'e giden 4'ü gazeteci 9 Türk vatandaşı İsrail'in Ben Gurion Havalimanı'nda yakalandı

Alınan bilgiye göre, Sadakataşı Derneği ile Kudüs'e giden Star Gazetesi'nden Halime Kökçe, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, TRT Haber'den Özden Ayvaz ile Hüsayin Günay ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, aktivistler Kemal Özdal, Durdane Özdal, Fatih Bolcan ile Sümeyra Bolcan 6 saat boyunca Ben Gurion Havalimanı'nda bekletiyor.Star Gazetesi yazarlarından Halime Kökçe, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "6 saattir bir grup gazeteci ve aktivistle Ben Gurion Havalimanı'nda tutuluyoruz. Tek tek sorguladılar. Hala salıvermiyorlar" ifadesine yer verdi.Kökçe, telefonlarını şifreleriyle aldıklarını ve WhatsApp yazışmaları ile rehber bilgilerini sorduklarını aktarırken, "An itibariyle deport edildiğimiz haber verildi. 10 yıl süreyle ülkeye giriş yasağımız varmış" açıklamasını yaptı.


Hollande Twitter'dan duyurdu, işte Fransa'nın yeni başbakanı

Fransa Başbakanı Manuel Valls, cumhurbaşkanlığı yarışına katılmak için istifa edince yerine İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve getirildi.

Midilli'ye sığınmacı götürürken yakalanan Türk vatandaşı 63 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Yunanistan'ın Midilli adasına mültecileri götüren Türk vatandaşına, Yunanistan mahkemesi tarafından 63 yıl hapse mahkum edildi.

Trump o tutkusundan vazgeçmek zorunda

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın otomobil koleksiyonunu çıkan haberlerden sonra artık kullanamayacak. Aynı zamanda başkan yardımcıları da kamuya açık yollarda kendi araçlarını kullanamıyor.