Ana Sayfa | DÜNYA

Restoran ışığında ders çalışan çocuğun o fotoğraftan sonra yaşamı değişti

filipin manila da restoran ışığı

Çocuğun ders çalışma azmini görerek duygulanan internet kullanıcıları fotoğrafı kısa sürede dört bir yana yaydı. Fotoğrafın ardından da aileye dünyanın farklı yerinden yardım geldi

Restoran Işığında Ödev Yapan Çocuğun O Fotoğraftan Sonra Hayatı Değişti

Filipinler'in başkenti Manila'da 9 yaşındaki evsiz Daniel Cabrera, bir restorandan gelen ışığın altında ödev yaparken görüntülenmiş, yürek burkan fotoğraf kısa sürede yayılmıştı. Daniel'ın ders çalışma azmini görerek duygulanan internet kullanıcıları, paylaşımlarıyla dünyanın dört bir yanına duyurdukları küçüğün hayatını değiştirdi.

 

HER YERDEN YARDIM GELİYOR

Fotoğrafın ardından Daniel ve annesine birçok yerden yardım geldi. Daniel'in 42 yaşındaki annesi Christina Espinosa, konu hakkında yaptığı açıklamada küçük çocuğa burs verildiğini, para yardımı yapıldığını ve okul malzemeleri gönderildiğini belirterek, "Çok mutluyuz. Tüm bu nimetlerle ne yapacağım bilmiyorum." ifadesini kullandı. Espinosa, oğlunun daha fazla zorlanmayacağından duyduğu mutluluğu ise, "Şimdi Daniel eğitim görmek için acı çekmeyecek." sözleriyle dile getirdi.


Nükleer saldırı için fırlatma kodları yarın Trump'ın kontrolünde olacak

Yarın Obama'nın koltuğunu Trump'a devretmesi için düzenlenecek olan törenin ardından stratejik bir nükleer saldırı için fırlatma kodlarını taşıyan çanta Donald Trump'ın kontrolüne geçecek.

O ismin Trump yönetiminde de görevini sürdürmesi istendi

Obama'nın DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi görevini yürüten Brett McGurk'un Trump yönetiminde de görevini aynen sürdürmesi istendi

Başbakan May İngiltere’nin küresel ticarette dünya lideri olacağını söyledi

İngiltere Başbakanı Theresa May, İsviçre, Davos’ta düzenlenen 47. Dünya Ekonomik Forumunda (WEF) konuştu