Ana Sayfa | DÜNYA

Kerkük Katliamı Şahitleri Ankara'da Anıldı

Kerkük

İlkin 10 Temmuz 2015 tarihinde Ankara Maltepe Camisinde Şehitlerin anısına Mevlidi Şerif okutuldu.

Şemsettin Küzeci/Ankara-14-17  Temmuz 1959 Kerkük Katliamı'nın 56. Yıldönümü anısına farklı zamanlarda Ankara'da bir dizi anma etkinlikler düzenlendi.

Maltepe Cami'nde Mevliti Şerif

İlkin 10 Temmuz 2015 tarihinde Ankara Maltepe Camisinde  Şehitlerin anısına Mevlidi Şerif okutuldu. Irak Türkmen Cephesi Türkiye temsilciliği tarafından düzenlenen Mevlidi şerife Hasan Özmen Milletvekili, ITC Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı Başkanı Fatih Türkcan, Türkmeneli Kültür Merkezi Dr. Mustafa Ziya , Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahaya, Fevzi Türker TİKV Yönetim Kurulu Üyesi, Dr. Şemsettin Küzeci ve bazı  Türkmen vatandaşları ile çok sayıda Ankaralılar katıldı.

Türkmen Şehitleri Anıtına Çelenk Konuldu.

14 Temmuz 2015 tarihinde Türkmeneli Kültür Merkezi ile Türkmeneli Vakfı tarafından Ankara Keçiören İlçesi Kerkük Parkı içinde bulunan " Irak Türkmen Şehitler Anıtı" na  çelenk konuldu. Türkmeneli Vakfı'nın çelengi ile Türkmeneli Kültür Merkezi tarafından "Irak Türkmenleri" adın hazırlanana çenekler Dr. Mustafa Ziya, Riyaz Sarıkahya, ITC temsilcisi Adil Selbi, Türkmeneli Vakfı Genel Kurul Üyesi Dr. Muzaffer Arslan, Fevzi Türker, Dr. Şemsettin Küzeci ve bazı Türkmenleri tarafından Anıta çelenkler konuldu ve dualar okunarak Fatiha suresiyle tüm Irak Türkmen şehitleri anıldı.

Kerkük Caddesi ziyaret edildi

Etkinlikler kapsamında 14 Temmuz 2001 tarihinde Ankara'da açılan Kerkük Parkı'nı Türkmeneli Vakfı ile Türkmeneli Kültür Merkezi yöneticileri ziyaret etti. 14 yıl önce açılan bu park bugüne kadar her hangi bir Türkmen resmi kuruluş tarafından ziyaret edilmemiştir. Bu ziyaret bir ilk olarak literatüre yazılmış oldu.


Londra'da Prenses Diana rüzgarı esiyor

İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın eski eşi Prenses Diana'nın kıyafetleri İngiltere'nin başkenti Londra'da sergileniyor

İsveçli vekilin cinsel ilişki önerisi mecliste gülüşmelere sebep oldu

İsveç'te sosyal demokrat meclis üyesi Per-Erik Muskos, personele çalışma saatleri içinde "ücretli" cinsel ilişki molası verilmesi gerektiğini böylece doğum oranlarının ve insanın mutluluğunu arttırdığı için iki olumlu etki yaratacağını açıkladı.

İlkokula insansız hava aracıyla saldırdılar 3 çocuk hayatını kaybetti

Irak'ın Musul kentinin doğusunda terör örgütü DEAŞ'ın bir ilkokulu hedef alarak düzenlediği saldırıda 3 çocuk hayatını kaybetti