Ana Sayfa | DÜNYA

Londra'da öldürülen Türk Cinayetiyle ilgili ikinci kişi gözaltında

Hidir Aksakal Londra cinayet turk

Londra'da ölü bulunan Türk vatandaşı ile ilgili olarak İngiliz polisi, Cinayetle ilgili ikinci kişi gözaltına alındı açıklaması yaptı. Londra polisi, 9 Eylül günü yerel saatle 19.05'te bir ihbar üzerine gittiği başkentin kuzeyindeki Epping Ormanı'ndaki Hollow Göleti yakınlarında, 53 yaşındaki Aksakal'ın cesedini naylon poşete sarılı şekilde ve yarısı toprağa gömülü halde bulmuştu.

LONDRA (AVA) - İngiliz polisi, Türk vatandaşı Hıdır Aksakal'ın ölümüyle ilgili olarak ikinci bir şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi. İngiliz polis teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, geçen ay bir ormanda ölü bulunan Hıdır Aksakal'ın cinayetiyle ilgisi olduğu öne sürülen Y. C'nin (35), 6 Ekim'de gözaltına alındığı belirtildi.Polis yetkilileri, cinayet zanlısının bugün Barkingside Kraliyet Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılacağını kaydetti. Öte yandan, Hıdır Aksakal cinayetiyle bağlantısı olduğu gerekçesiyle 25 Eylül'de gözaltına alınan diğer şüpheli R. A'nin de 15 Aralık'ta Redbridge Kraliyet Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

 

Londra polisi, 9 Eylül günü yerel saatle 19.05'te bir ihbar üzerine gittiği başkentin kuzeyindeki Epping Ormanı'ndaki Hollow Göleti yakınlarında, 53 yaşındaki Aksakal'ın cesedini naylon poşete sarılı şekilde ve yarısı toprağa gömülü halde bulmuştu.

 

Polis yetkilileri, İngiltere'nin doğusundaki Kent bölgesinde ikamet eden Hıdır Aksakal'ın, Londra'da Türkçe konuşan toplumun yoğun olarak yaşadığı Haringey bölgesinde de bir süre ikamet ettiği ve bu bölgede yakın bağlantılara sahip olduğu bilgisini vermiş, Aksakal'ın en son 17 Ağustos'ta Haringey'de görüldüğünü açıklamıştı.

 


Parası başına dert oldu hukukçular Trump'a dava açacak

ABD'nin yeni başkanı seçilen Donald Trump'ın başkanlığı gibi parası da çok konuşuluyor. Hukukçular Trump'ın dünya genelinde yatırımlara etki ettiğini söylediği için dava açacaklarını açıkladı.

Trump kürtaja desteği bitiren genelgeye imza attı

ABD Başkanı Trump, kürtaja destek veren uluslararası gruplara federal yardım yapılmasını yasakladı ve ordu hariç tüm kurumlara yapılacak işe alımları da durdurdu.

Ben sözümden dönmem demişti 3 gün sonra kararından vazgeçti

ABD başkanı Trump, Tel Aviv'deki büyükelçiliği Kudüs'e taşıma düşüncesinden 3 gün sonra askıya aldı.