Ana Sayfa | DÜNYA

Londra'da öldürülen Türk Cinayetiyle ilgili ikinci kişi gözaltında

Hidir Aksakal Londra cinayet turk

Londra'da ölü bulunan Türk vatandaşı ile ilgili olarak İngiliz polisi, Cinayetle ilgili ikinci kişi gözaltına alındı açıklaması yaptı. Londra polisi, 9 Eylül günü yerel saatle 19.05'te bir ihbar üzerine gittiği başkentin kuzeyindeki Epping Ormanı'ndaki Hollow Göleti yakınlarında, 53 yaşındaki Aksakal'ın cesedini naylon poşete sarılı şekilde ve yarısı toprağa gömülü halde bulmuştu.

LONDRA (AVA) - İngiliz polisi, Türk vatandaşı Hıdır Aksakal'ın ölümüyle ilgili olarak ikinci bir şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi. İngiliz polis teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, geçen ay bir ormanda ölü bulunan Hıdır Aksakal'ın cinayetiyle ilgisi olduğu öne sürülen Y. C'nin (35), 6 Ekim'de gözaltına alındığı belirtildi.Polis yetkilileri, cinayet zanlısının bugün Barkingside Kraliyet Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılacağını kaydetti. Öte yandan, Hıdır Aksakal cinayetiyle bağlantısı olduğu gerekçesiyle 25 Eylül'de gözaltına alınan diğer şüpheli R. A'nin de 15 Aralık'ta Redbridge Kraliyet Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

 

Londra polisi, 9 Eylül günü yerel saatle 19.05'te bir ihbar üzerine gittiği başkentin kuzeyindeki Epping Ormanı'ndaki Hollow Göleti yakınlarında, 53 yaşındaki Aksakal'ın cesedini naylon poşete sarılı şekilde ve yarısı toprağa gömülü halde bulmuştu.

 

Polis yetkilileri, İngiltere'nin doğusundaki Kent bölgesinde ikamet eden Hıdır Aksakal'ın, Londra'da Türkçe konuşan toplumun yoğun olarak yaşadığı Haringey bölgesinde de bir süre ikamet ettiği ve bu bölgede yakın bağlantılara sahip olduğu bilgisini vermiş, Aksakal'ın en son 17 Ağustos'ta Haringey'de görüldüğünü açıklamıştı.

 

Görenler şok oluyor haftada 15 kilo et tüketiyor

İngiltere'nin en büyük köpeği olan ‘Balthazar’ haftada 15 kilogram et tüketiyor

Okulda el bombası patladı 11 öğrenci yaralandı

Rusya'ya bağlı Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinden Dağıstan'da bir okulda patlama meydana geldiği bildirildi

Kan donduran görüntüler Türk bayrağını ateşe verdiler

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da düzenlenen etkinlikler kapsamında Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını yaktılar