Ana Sayfa | DÜNYA

Londra'da öldürülen Türk Cinayetiyle ilgili ikinci kişi gözaltında

Hidir Aksakal Londra cinayet turk

Londra'da ölü bulunan Türk vatandaşı ile ilgili olarak İngiliz polisi, Cinayetle ilgili ikinci kişi gözaltına alındı açıklaması yaptı. Londra polisi, 9 Eylül günü yerel saatle 19.05'te bir ihbar üzerine gittiği başkentin kuzeyindeki Epping Ormanı'ndaki Hollow Göleti yakınlarında, 53 yaşındaki Aksakal'ın cesedini naylon poşete sarılı şekilde ve yarısı toprağa gömülü halde bulmuştu.

LONDRA (AVA) - İngiliz polisi, Türk vatandaşı Hıdır Aksakal'ın ölümüyle ilgili olarak ikinci bir şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi. İngiliz polis teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, geçen ay bir ormanda ölü bulunan Hıdır Aksakal'ın cinayetiyle ilgisi olduğu öne sürülen Y. C'nin (35), 6 Ekim'de gözaltına alındığı belirtildi.Polis yetkilileri, cinayet zanlısının bugün Barkingside Kraliyet Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılacağını kaydetti. Öte yandan, Hıdır Aksakal cinayetiyle bağlantısı olduğu gerekçesiyle 25 Eylül'de gözaltına alınan diğer şüpheli R. A'nin de 15 Aralık'ta Redbridge Kraliyet Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

 

Londra polisi, 9 Eylül günü yerel saatle 19.05'te bir ihbar üzerine gittiği başkentin kuzeyindeki Epping Ormanı'ndaki Hollow Göleti yakınlarında, 53 yaşındaki Aksakal'ın cesedini naylon poşete sarılı şekilde ve yarısı toprağa gömülü halde bulmuştu.

 

Polis yetkilileri, İngiltere'nin doğusundaki Kent bölgesinde ikamet eden Hıdır Aksakal'ın, Londra'da Türkçe konuşan toplumun yoğun olarak yaşadığı Haringey bölgesinde de bir süre ikamet ettiği ve bu bölgede yakın bağlantılara sahip olduğu bilgisini vermiş, Aksakal'ın en son 17 Ağustos'ta Haringey'de görüldüğünü açıklamıştı.

 


Çin'deki dev patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var

Çin'in kuzeybatısında bulunan Şaanşi eyaletinde meydana gelen patlama sonucu 7 kişi hayatını kaybetti

Malta'da askeri uçak kalkıştan kısa süre sonra düştü, en az 5 ölü

Malta’da, Avrupa Birliği yetkileri Frontex çalışanlarını taşıyan küçük üçak düştü. Kazada en az beş kişi yaşamını yitirdi

Bağdadi 5 gün önce Musul'da görüldü iddiası

Terör örgütü DEAŞ'ın lideri Bağdadi'nin Musul'da görüldüğü iddia edildi