Ana Sayfa | DÜNYA

Brüksel saldırganlarından üçüncüsünün de kimliği belli oldu

brüksel saldırı

Brüksel'de geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırısında saldırganlardan üçüncüsünün kimliği belli oldu

Brüksel'deki patlamaların karanlıkta kalan yüzleri bir bir aydınlatılıyor.Savcılığın yaptığı açıklamaya göre, Belçika'da düzenlenen operasyonlarda yakalanan 6 kişiden birinin adı Faycal Cheffou.Savcılık, Faycal Cheffou isimli kişinin Brüksel’deki terör saldırılarıyla bağlantısının bulunduğunu açıkladı.Böylelikle, İbrahim El Bakravi ve El Laşravi ile birlikte havaalanında tespit edilen 3. kişinin de kimliği açıklanmış oldu.

Fotoğraflardaki 3.kişi

Fotoğraflarda görülen beyaz ceketli bu kişinin saldırıyla bağlantısı olay gününden beri tartışma konusu olmuştu.Serbest gazetecilik yapan Cheffou bir Belçika vatandaşı. Cheffou’nun evi saldırı düzenlenen Maelbeek metro istasyonuna sadece 500 metre uzakta.Polis ayrıca, teröristlerle bağlantılı olduğu düşünülen Ebubakar A. İsimli bir kişiye de ulaştı.Dün yapılan açıklamalarda Brüksel ve Paris saldırılarındaki bombaları yapan kişinin aynı kişi olduğu açıklanmış, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande "Bağlantıyı keşfettik ama daha çok terör ağı var" demişti.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un ölüm kampları ortaya çıktı

Son dönemlerde füze denemeleriyle gündemden düşmeyen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un gizli hapishaneleri olduğu ortaya çıktı. Bu hapishanelerde çalışan bir kadın yaşananlara dair kan donduran açıklamalarda bulundu

Şiddetli fırtına 5 can aldı 50 yaralı var

ABD'nin Teksas eyaletinde şiddetli fırtına nedeniyle 5 kişi hayatını kaybederken 50 kişi yaralandı

Donald Trump'tan o isme sürpriz davet

ABD Başkanı Trump, Filipinler lideri Rodrigo Duterte'yı arayarak Beyaz Saray'a davet etti