Ana Sayfa | DÜNYA

Chp İngiltere seçimleri sona erdi yeni başkan seçildi

Chp ingiltere baskani Hasan Dikme

İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan seçim sona erdi. Birleşik krallık ülkelerinden İngiltere'deki Chp'ye yeni başkan seçildi. 16 Ekim’de Londra’nın Dalston bölgesinde bulunan Epic Dalston’da yapılan CHP İngiltere Birliği genel kurulunda Demokrasi ve Birlik Grubu’nun başkan adayı kazandı

Avrupa Gazete / Londra-Chp İngiltere seçimleri sona erdi ve yeni başkan seçildi. 468 üyenin oy kullandığı CHP İngiltere genel kurulu sona erdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ankara ikinci bölge milletvekili Tekin Bingöl'ün ve CHP Parti Meclis üyesi Emre Çam'ın katıldığı seçim sonuçları açıklandı. 468 üyenin 406'inin oyları geçerli kılındı. 390 geçerli oy.  Adaylardan Hasan Dikme ve Dursun Boran'ın yarıştığı seçimde oy sayımı sona erdi... Çekişmeli geçen seçimde kazanan aday açıklandı. 

 AVRUPA AJANSI'NIN (AVA) ÖZEL HABEERİ

 

 

CHP İNGİLTERE YENİ BAŞKANI : 

Hasan Dikme 208

Dursun Boran 182

 

Seçim sonuçlarına göre Hasan Dikme CHP İngiltere'nin yeni başkanı oldu

 

 

Chp İngiltere Başkanı Hasan Dikme seçildi. 

 

 

EMRE ÇAM : "HASAN DİKME'Yİ KUTLARIM"

 

CHP Strasbourg Birliği ve CHP Parti Meclisi olan Emre Çam: "Hasan Dikme ve ekibini tebrik ederim. Demokratik bir seçim oldu. CHP Avrupa örgütlenmesinde İngiltere'de yüksek katılım oldu. CHP adına sevindirici olan bu gelişme, İngiltere'de yeni başkan seçilen Hasan Dikme ile daha iyi olacak. CHP İngiltere Birliği 1. Olağan Genel Kongresini 208 oyla kazanan Hasan Dikme'yi kutluyor, Başkana ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum."

 

DİKME’DEN CHP’YE LONDRA’DA OFİS  SÖZÜ VE BİRLİK ÇAĞRISI

 

16 Ekim’de Londra’nın Dalston bölgesinde bulunan Epic Dalston’da yapılan CHP İngiltere Birliği genel kurulunda Demokrasi ve Birlik Grubu’nun başkan adayı Hasan Dikme, kurmuş olduğu ekip ve üyelerin desteği ile  16 Ekim’de CHP İngiltere Birliği tarihinde yep yeni bir sayfa açacaklarını belirtti.  Türkiye’nin AKP iktidarı ile geldiği koşulları ve AKP’nin Türkiye’de açtığı cıkmazı da değerlendiren Dikme, geldiğimiz koşullar CHP’nin Türkiye’nin çimentosu olduğu gerceğini bir kez daha ortaya koymuştur dedi. AKP iktidarının Türkiye’de iç savaş dayattığını belirten Dikme, Türkiye’de CHP’nin dışında bu gidişe dur diyecek başka bir parti yok dedi ve bu şartlarda partiye ve birliğe sahip çıkmanın her yurtseverin birinci dereceden görevi olduğunu vurguladı. Üyeleri partiye sahip çıkmaya, yapılan yanlışların yanında değil de karşısında yer almaya cağıran Dikme, bunun yapılması durumunda CHP’nin İngiltere’de tekrar birinci parti olmasınıın yolunun açılacağını söyledi. 

Dikme, Partimizin demokrasi anlayışı, tüm farklılıklarımız, farklı kimliklerimiz, farklı inançlarımız ile, herkes için daha adil, eşit ve özgür bir ülke isteğimiz mevcut yönetim tarafından anlatılamamıştır dedi. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğününün bu anlayış ile korunacağını belirten Dikme, CHP’nin temel amaçlarından biri olan birlikte, barış içinde yaşama arzumuz bile bu kitlelere anlatılamamıştır dedi. İç savaşa, ölümlere, öldürmeye karşı oluşumuz bile bu yönetim tarafından dillendirilememiştir diye sözlerini sürdüren Dikme, genel kurulda seçimi kazanmaları durumunda her kesimi eşit şekilde kucaklayacaklarını ve bu duygusal kopuşların önüne geçerek, kardeşliği ve birlikte barış içinde yaşama arzusunu yeniden tesis etmek için calışacaklarını vurguladı.

 

 

CHP LONDRA’DA HAKETTİĞİ OFİSE KAVUŞACAK

 

Seçim calışmaları çerçevesinde hazırladıkları seçim manifestosunu da üyeler ve basın mensupları ile paylaşan Hasan Dikme CHP’nin Londra’da hakettiği çalışma merkezine kavuşacağını da müjdeledi. Üyeler arasında heyecan yaratan manifestoyu özetleyen Dikme, İngiltere’de CHP’ye ait kapsamlı bir calışma merkezi açacaklarını, kibirden uzak, halkin içinden gelen biri olarak, halk ile elele olcaklarını, İngiltere’deki tüm vatandaşları temsil edip, her alanda onların haklarının takipçisi olacaklarını, demokratik, şeffaf, temiz ve dürüst bir politika izleyeceklerini, CHP’yi Birleşik Krallık Parlementosu içinde ve Avrupa Birliği’nde aktif bir konuma getireceklerini, Türkiye’ye her alanda pozitif katkı sunacaklarını söyledi.

 

GÜÇLÜ BİRLİK OLMA ÇAĞRISI

 

Konuşmasının büyük bir bölümünü birlik olma çağrısına ayıran Hasan Dikme, amacımız  ayrıştırmak değil birleştirmektir ve birlikte daha güçlü ve büyük bir CHP yaratmaktır dedi. Kendilerinin CHP’nin kapısını herkese sonuna kadar açık tutarak gruplaşma ve ayrıştırma politikasını tamamen bitirip CHP’nin ihtiyaci olan büyük birliği tesis edeceklerini söyledi. 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ankara ikinci bölge milletvekili Tekin Bingöl'ün ve CHP Parti Meclis üyesi Emre Çam'ın katıldığı seçim sonuçları açıklandı. 

 

Endonezyalı en ünlü hafızı Kur'an okurken hayatını kaybetti

Endonezyalı en ünlü hafızlarından Şeyh Jaafar Abdurrahman canlı yayında Kur'an-ı Kerim okurken yaşamını yitirdi

Merkel'den AB'ye Türkiye'ye karşı tek ses olma çağrısı

Almanya Başbakanı Merkel, AB'ye seslenerek Türkiye'de yapılan referandum sonra Erdoğan'a karşı ortak bir yanıt verme çağrısında bulundu

Barack Obama 400 bin dolar değerinde konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obam'nın bir konferansta yapacağı konuşma için 400 bin dolar alacağı öğrenildi