Ana Sayfa | DÜNYA

Yunanistan'da yeni kabine göreve başladı


Yunanistan’da yapılan revizyon sonrası yemin ederek göreve başlayan 15 yeni bakan varken, dört bakanın koltuklarını korudukları görülüyor.

Başbakan Aleksis Çipras Yunanistan’ı krizden çıkarmak için gerekli ihtiyaçlara uygun şekilde kabine değişiklikler yaptıklarını söyledi. 4 bakan koltuğunu korurken, 15 yeni bakanda yemin ederek göreve başladı. Maliye Bakanı Efklidis Çakalotos, Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias ve ANEL’in lideri Savunma Bakanı Panos Kammenos koluğunu koruyan isimler oldu. Ekonomi, çalışma ve enerji bakanlıklarında değişikliğe gidilmesi ise kreditörlerin taleplerine daha hızlı ayak uyduracak bir kabine oluşumu olarak yorumlandı. Kabinedeki en genç isim olan 31 yaşındaki Çalışma ve Sosyal Dayanışma Bakanı Efi Ahçıoğlu ile birlikte kabinede toplam 8 kadın yer aldı. Eğitim, Araştırma ve Din İşleri Bakanılığına getirilen İstanbullu Rum olan Profesör Kostas Gavroglu kabinede dikkat çeken bir diğer isim oldu.

 

 


İsrail'de Başbakan Netanyahu'nun heykeli yıkıldı

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Tel Aviv'deki Rabin Meydanı'na sabah saatlerinde dikilen altın kaplama heykeli bir grup İsrailli tarafından yıkıldı

Yunanistan'dan 3 darbeci askerle ilgili flaş karar

Yunanistan'da mahkeme Türkiye'deki darbe girişimi sırasında Yunanistan'a kaçan askerlerden üçünün iadesine karar verdi

New York Belediyesi, Trump'ın güvenliği için 35 milyon dolar istiyor

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın güvenliği için New York Belediyesi ek bütçe talebinde bulundu.