Ana Sayfa | DÜNYA

İNGİLTERE VİZESİ ÜNİVERSİTE’DE DERS OLARAK OKUTULACAK

Avukat Ahmet Emre Yüksel

İngiltere vizesi, alınması en zor olan vizelerden bir tanesi olarak bilinir. Bu zorluğuna rağmen, pek çok Türk vatandaşının çeşitli sebeplerle başvurmak zorunda olduğu bir vizedir. Türk vatandaşları, aile ziyareti, iş ziyareti, eğitim gibi sebepler başta olmak üzere, pek çok sebeple İngiltere vizesine başvurmaktadır.

AVRUPA AJANSI (AVA) LONDRA-İngiltere’de yaşayan vatandaşlarımızın sayısının artması ve son yıllarda İngiltere-Türkiye ilişkilerinin sorunsuz şekilde ilerlemesi de İngiltere vizesine olan talebi arttırmıştır. Bu sebeple, İngiltere vizesi, alınmasının zorluğuna rağmen, vazgeçilemeyecek kadar önemli bir vizedir.  Ancak, bilinçsiz bir şekilde yapılan başvurular, vize reddi ile sonuçlanmakta ve vatandaşlarımız para, zaman ve hak kayıpları yaşamaktadır.

 

 

Ahmet Emre Yüksel

 

Yıllardır, İngiltere’de ve Türkiye’de İngiltere vizesi üzerine başarılı çalışmaları ile tanınan Avukat Ahmet Emre Yüksel, İngiltere vize başvurularında başarılı sonuçlar alınabilmesi için bu konuda çalışacak kişilere eğitim verilmesi gerektiğini belirtti. Ahmet Emre Yüksel, bir konferans sebebiyle geldiği Londra’da gazetemize bu konuda şunları söyledi:  ‘’İngiltere’de bu işleri ya avukatlar, ya da eğitim almış vize danışmanları yapıyor. Türkiye’de ise bu işleri bilgisi olsun ya da olmasın, her önüne gelen yapabiliyor. Bunun mutlaka önüne geçmeliyiz. Vize başvurularını sadece avukatlar veya özel olarak eğitim almış danışmanlar yapabilmeli. Bilgisiz kişilerin deneme-yanılma yöntemiyle vize başvurusu yapıp vatandaşı mağdur etmesinin önüne geçilmeli’. 

 

 

‘’Vize ve Göçmenlik Hukuku’’

 

Ahmet Emre Yüksel, sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Vize konusunda daha bilinçli olmamız şart. Bu sebeple, öğretim görevlisi olarak çalıştığım Maltepe Üniversitesi’ndeki öğrencilerimiz için ‘’Vize ve Göçmenlik Hukuku’’ adında bir ders koyduk. Bu derste, Ankara Anlaşması vizeleri de dahil olmak üzere, bütün önemli vize türlerinin üzerinde durulacak. Bu dersi okuyan öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra vize danışmanlığı firmalarında çalışıp başarılı başvurular yapabilecekler. ’’ Ahmet Emre Yüksel, dersin şu aşamada sadece Maltepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Adalet Bölümü öğrencilerine açık olduğunu, dışarıdan öğrenci kabul edilmediğini, ancak, ilerde bu konuda özel olarak eğitimler vermeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi. 

 


Almanya'daki sığınmacılara düzenlenen saldırı sayısı tüyler ürpertti

Almanya'da geride bıraktığımız 2016 yılında sığınmacılara ve sığınmacı yurtlarına toplam 3 bin 533 saldırı düzenlendiği bildirildi

Titanic filminde rol alan ünlü aktör Paxton hayatını kaybetti

Efsane film Tıtanıc'te rol alan ünlü aktör Paxton hayatını kaybetti

Kuzey Irak'ta PKK'nın üst düzey yöneticisi öldürüldü

Türk savaş uçaklarının Kuzey Irak'taki PKK kamplarına hava operasyonu düzenlemesi üzerine PKK'nın üst düzey yöneticisi öldürüldü.