Ana Sayfa | DÜNYA

Fransız dergisi Charlıe Hebdo Almanca da yayın yapacak

Charlıe Hebdo

Fransa’nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo bundan böyle Almanca yayın yapacak

Charlıe Hebdo, 2015 ocak ayında önemli çizerlerini kaybettiği terör saldırılarının ardından çıkardığı ve yaklaşık 1 milyon adet sattığı özel sayıda Alman mizahçılardan yoğun destek almıştı. Charlie Hebdo’nun internet sitesinin bir bölümü İngilizceye de çevriliyor. Fransız haftalık mizah dergisinin 50 bin civarında düzenli abonesi bulunurken, ayrıca gazete bayilerinde haftalık 60 bin civarında satış yapıyor.

KATLİAMA MARUZ KALMIŞTI

Said ve Şerif Kouachi kardeşlerin 7 Ocak 2015’te Charlie Hebdo’nun Paris’teki ofisine yaptığı saldırıda derginin önemli yazar ve çizerlerinin de aralarında bulunduğu 12 kişi katledilmiş, 11 kişi yaralanmıştı. Saldırıyı düzenleyenler daha sonra polis operasyonunda öldürülmüştü.

Küba'da yolcu uçağı düştü 39 yolcu hayatını kaybetti

Küba'dan kalkan Aerogaviota Havayollarına ait Antonov AN-26 tipi yolcu uçağı düştü

PYD bayraklı ABD tankları Türkiye sınırına konuşlandırıldı

ABD ordusu PYD'ye olan desteğini sürdürüyor. YPG bayraklı ABD tankları Türkiye sınırına çok yakın bir mesafeye yerleştirilmesi üzerine konuşan Pentagon Sözcüsü Albay Davis, ''Sınır alanları da bizim hareket alanlarımıza dahil." dedi.

Almanya'da camiye molotofla saldırı düzenlendi

Almanya'nın Weil am Rhein kentinde bulunan Eyüp Sultan Camii'ne düzenlenen molotoflu saldırının ardından Türk vatandaşları tepki gösterdi