Ana Sayfa | DÜNYA

Fransız dergisi Charlıe Hebdo Almanca da yayın yapacak

Charlıe Hebdo

Fransa’nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo bundan böyle Almanca yayın yapacak

Charlıe Hebdo, 2015 ocak ayında önemli çizerlerini kaybettiği terör saldırılarının ardından çıkardığı ve yaklaşık 1 milyon adet sattığı özel sayıda Alman mizahçılardan yoğun destek almıştı. Charlie Hebdo’nun internet sitesinin bir bölümü İngilizceye de çevriliyor. Fransız haftalık mizah dergisinin 50 bin civarında düzenli abonesi bulunurken, ayrıca gazete bayilerinde haftalık 60 bin civarında satış yapıyor.

KATLİAMA MARUZ KALMIŞTI

Said ve Şerif Kouachi kardeşlerin 7 Ocak 2015’te Charlie Hebdo’nun Paris’teki ofisine yaptığı saldırıda derginin önemli yazar ve çizerlerinin de aralarında bulunduğu 12 kişi katledilmiş, 11 kişi yaralanmıştı. Saldırıyı düzenleyenler daha sonra polis operasyonunda öldürülmüştü.


Milletvekili Ganire Paşayeva’ya Irak Türkmenlerinin Bayrağı Hediye Edildi

Irak Türkleri ve Türk Dünyasına desteğini esirgemeyen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Türk Ocakları davetlisi olarak Antalya’ya geldi. Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği adına Kürşat Çavuşoğlu, ziyaret anısına Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva'ya “Irak'taki Türkmenlerin Sessiz Çığlığı”adlı kitabı ve Irak Türkmenlerinin Bayrağını hediye etti.

Esad Şam'a fillerle saldırdı 97 kişi yaralandı

Esad güçleri, Şam'a "fil" adı verilen füzelerle saldırması sonucu 97 kişi yaralandı.

Öğrencisiyle ilişkiye giren kadın öğretmenden şok itiraf

ABD'li kadın öğretmen, 17 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdiğini ve kendisini profesyonel olarak baştan çıkarttığını açıkladı.