Ana Sayfa | DÜNYA

Peru'da 23 tonluk havai fişek imha edildi, vatandaşlar patlama sandı


Peru'da 15 sene önce yaşanan ve 300 kişinin ölümüne sebep olan havai fişek patlamasına polislerden erken müdahale geldi. 23 tonluk kaçak havai fişek açık alanda imha edilince vatandaşlar patlama sandı.

Peru'da ele geçirilen 23 tonluk kaçak havai fişek açık bir alanda patlatıldı. Peru polisinin verdiği bu patlatma kararı ise renkli görüntüler çıkmasına neden oldu.Peru polisi, başkent Lima'nın boş bölgelerinde 23 tonluk havai fişekleri patlattı. Kaçak olarak ele geçirilen havai fişeklerin patlaması renkli görüntüler çıkmasına neden oldu. Patlamanın erken yapılması ise polislerin bir anlık tehlike altında kalmasına sebebiyet verdi. Peru'da 2001 yılında bir depoda meydana gelen havai fişek patlamasından sonra 300 kişi hayatını kaybetti. Bu nedenle Peru dünyadaki en katı havai fişek kurallarına sahip ülkelerden birisi.

Küba'da yolcu uçağı düştü 39 yolcu hayatını kaybetti

Küba'dan kalkan Aerogaviota Havayollarına ait Antonov AN-26 tipi yolcu uçağı düştü

PYD bayraklı ABD tankları Türkiye sınırına konuşlandırıldı

ABD ordusu PYD'ye olan desteğini sürdürüyor. YPG bayraklı ABD tankları Türkiye sınırına çok yakın bir mesafeye yerleştirilmesi üzerine konuşan Pentagon Sözcüsü Albay Davis, ''Sınır alanları da bizim hareket alanlarımıza dahil." dedi.

Almanya'da camiye molotofla saldırı düzenlendi

Almanya'nın Weil am Rhein kentinde bulunan Eyüp Sultan Camii'ne düzenlenen molotoflu saldırının ardından Türk vatandaşları tepki gösterdi