Ana Sayfa | DÜNYA

İngiltere'yi futbolda cinsel istismar iddiası karıştırdı

cinsel taciz

İngiltere’de yaşanan taciz skandalı duyanları şok ediyor. 3 futbolcunun küçük yaşta tacize uğradıklarını açıklaması üzerine ortalık karıştı

Cinsel istismarın adresi bu kez İngiltere oldu. Dünya futbolunun beşiği sayılan ülkede polisi kısa süre önce gündeme gelen ve yeni itiraflarla daha da büyüyen küçük yaştaki futbolculara yönelik cinsel istismar iddiaları hakkında soruşturma başlattı. Bury ve Sheffield United'ın eski futbolcusu, 43 yaşındaki Andy Woodward'ın, futbola başladığı dönemde, yaklaşık 30 yıl önce teknik direktör Barry Bennell'in cinsel istismarlarına maruz kaldığını açıklamasıyla başlayan İngiliz futbolundaki pedofili ve cinsel istismar tartışmaları, başka futbolcuların yeni itiraflarıyla büyüdü.

ŞİKAYET YAĞIYOR

Çocukları korumak için 1884 yılında başkent Londra'da kurulan Çocuklara İşkenceyi Önleme Derneği (NSPCC), Perşembe günü bu konuyla ilgili oluşturduğu şikayet hattına 100'den fazla telefon geldiğini açıklarken, polis teşkilatı da iddialarla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu. Andy Woodward, Steve Walters ve Manchester City'nin eski forveti David White'ın kendilerine istismarda bulunduğunu iddia ettiği 62 yaşındaki teknik direktör Bennell, 1998 yılında, hakkındaki, 6 çocukla ilgili cinsel suçlamalar nedeniyle 9 yıl hapis cezası almıştı. İzci liderliği de yapan Bennell, tahliyesinin ardından durulmadı. Sapık koç, geçen yıl Macclesfield'deki eğitim kampında bir erkek çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan 2 yıl hüküm giydi. Taciz skandallarının gün yüzüne çıkması ülkedeki herkesi derinden sarstı.

62 yaşındaki sapık koç Barry Bennell'in taciz ettiği isimler bir bir konuşmaya başladı. Ülke iyice karıştı.

SUSMAYIN KONUŞUN

NSPCC'nin elçisi Manchester United kaptanı Wayne Rooney de konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Bazı arkadaşlarımın bu şekilde acı çekmiş olmaları korkunç. Bu konuyla ilgili konuşabileceklerini bilmeleri önemli. Böylece yardım alabilirler ve sessizlik içinde acı çekmeye devam etmezler." 2001 yılından itibaren çocukları korumak için yeni kurallar getiren İngiltere Futbol Federasyonu, takımlarda genç oyuncularla iletişim halinde olacak sosyal yardım görevlilerinin bulunmasını zorunlu kılmıştı.

.


Obama'nın kaldırdığı büstü Trump yerine koydu

ABD Başkanı Donald Trump, ilk iş olarak Winston Churcill büstünü Oval Ofis'e taşıdı

Beşik gibi sallandılar tsunami uyarısı verildi

Papua Yeni Gine’de meydana gelen 8 şiddetindeki depremin ardından tsunami uyarısı verildi

Trump'ın o söylemlerine karşı kadınlar sokağa döküldü

ABD Başkanı Donald Trump, kadınlara ilişkin söylemleri nedeniyle ülke genelinde düzenlenen Kadınlar Yürüyüşü ile protesto edildi