Ana Sayfa | DÜNYA

Avusturya Savunma Bakanının yolunu kesen evsiz adam yaşadığı zorlukları anlattı


Avusturya Savunma Bakanının basın toplantısının ardından yolunu kesen evsiz adam, yaşamın sokaklarda ne kadar zor geçtiğini belirterek, finansal anlamda destek vermeyen hükümeti şikayet etti.

Avustralya ve Endonezya'ın silahlı kuvvetleri arasında bozulan ilişkiler hakkında basın toplantısı düzenleyen Avustralya Savunma Bakanı Marise Payne'nin yolunu evsiz olan bir adam gayet kibar bir şekilde keserek bakan ile evsizler için verdiği sözler ve yaşamın sokaklarda ne kadar zor olduğu hakkında sohbet etti.

HÜKÜMETİ ŞİKAYET ETTİ

Mikrofonlara konuşan bakanın konuşmasını dikkatle dinleyen adam konuşmasını bitiren bakanın arkasından giderek evsiz insanların hükümetten herhangi bir finansal fayda görmediklerini söyledi.

BAKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Savunma bakanı, başbakanın geçen sene evsizler için milyonlarca dolar ayırdığını söyledi. Adam ise hiçbir şey görmediğini belirtti. Daha sonra savunma bakanı adama bu konuda kendisini uyardığı için nazik bir şekilde elini sıkarak kendisine teşekkür etti.

Reina katliamının planlayıcısı ABD'nin gizli ordusu tarafından öldürüldü

Yılbaşı gecesi 39 kişinin ölümüne sebep olan Reina katliamının planlayıcısı ABD'de Ortak Özel Operasyon Komutanlığı'nın komandoları tarafından öldürüldü

Paris Kuzey Garı'nda dehşet anları

Fransa'nın başkenti Paris'teki Kuzey Garı'nda meydana gelen olayda bir şahıs polisi bıçakla tehdit etti

Barack Obama 4 ay sonra ilk kez konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obama, Chicago'da başkanlık görevini Trump'ın devralmasından sonra ilk kez konuşma yapacak