Ana Sayfa | DÜNYA

Avusturya Savunma Bakanının yolunu kesen evsiz adam yaşadığı zorlukları anlattı


Avusturya Savunma Bakanının basın toplantısının ardından yolunu kesen evsiz adam, yaşamın sokaklarda ne kadar zor geçtiğini belirterek, finansal anlamda destek vermeyen hükümeti şikayet etti.

Avustralya ve Endonezya'ın silahlı kuvvetleri arasında bozulan ilişkiler hakkında basın toplantısı düzenleyen Avustralya Savunma Bakanı Marise Payne'nin yolunu evsiz olan bir adam gayet kibar bir şekilde keserek bakan ile evsizler için verdiği sözler ve yaşamın sokaklarda ne kadar zor olduğu hakkında sohbet etti.

HÜKÜMETİ ŞİKAYET ETTİ

Mikrofonlara konuşan bakanın konuşmasını dikkatle dinleyen adam konuşmasını bitiren bakanın arkasından giderek evsiz insanların hükümetten herhangi bir finansal fayda görmediklerini söyledi.

BAKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Savunma bakanı, başbakanın geçen sene evsizler için milyonlarca dolar ayırdığını söyledi. Adam ise hiçbir şey görmediğini belirtti. Daha sonra savunma bakanı adama bu konuda kendisini uyardığı için nazik bir şekilde elini sıkarak kendisine teşekkür etti.


Macaristan'daki sığınmacılar o karar açıklanana kadar kamptan çıkamayacak

Macaristan'da iltica başvurusunda bulunan sığınmacıların yetkililerin sonuçları açıklayana kadar kamptan serbestçe dışarı çıkıp gezmesi yasaklandı

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra bir ilk İran'dan flaş Rusya kararı

İran Dışişleri Bakanı Zarif'in verdiği bir röportaja göre, Rusya'nın teröristleri yok etmek için İran'ın askeri üssünü kullanabileceğini belirtti

30 kez ameliyat oldu sol kolu hızlı büyüyor

İngiltere'de yaşayan 14 yaşındaki Leah Hardcastle isimli genç kızın sol kolu diğer koluna oranla büyüyor