Ana Sayfa | DÜNYA

Avusturya Savunma Bakanının yolunu kesen evsiz adam yaşadığı zorlukları anlattı


Avusturya Savunma Bakanının basın toplantısının ardından yolunu kesen evsiz adam, yaşamın sokaklarda ne kadar zor geçtiğini belirterek, finansal anlamda destek vermeyen hükümeti şikayet etti.

Avustralya ve Endonezya'ın silahlı kuvvetleri arasında bozulan ilişkiler hakkında basın toplantısı düzenleyen Avustralya Savunma Bakanı Marise Payne'nin yolunu evsiz olan bir adam gayet kibar bir şekilde keserek bakan ile evsizler için verdiği sözler ve yaşamın sokaklarda ne kadar zor olduğu hakkında sohbet etti.

HÜKÜMETİ ŞİKAYET ETTİ

Mikrofonlara konuşan bakanın konuşmasını dikkatle dinleyen adam konuşmasını bitiren bakanın arkasından giderek evsiz insanların hükümetten herhangi bir finansal fayda görmediklerini söyledi.

BAKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Savunma bakanı, başbakanın geçen sene evsizler için milyonlarca dolar ayırdığını söyledi. Adam ise hiçbir şey görmediğini belirtti. Daha sonra savunma bakanı adama bu konuda kendisini uyardığı için nazik bir şekilde elini sıkarak kendisine teşekkür etti.


ABD El Bab'ta Türkiye'nin koordinatlarını verdiği DAEŞ hedefleri vurmuyor

TSK'nın Suriye'deki barışı sağlamak için başlattığı Fırat Kalkanı Harekatında, koalisyon gücü devletlerden ABD, Türkiye'nin verdiği koordinatları saymayıp başka hedefleri vuruyor.

Hollanda Başbakanı Rutte Ülkemi beğenmeyenler geldikleri yere geri dönsün

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, seçim kampanyasında Hollanda'ya göçen kişilere tepki gösterdi. Hollanda'yı beğenmeyenleri geldikleri yere geri dönmesini isteyen Rutten, Benim ülkemde kimse 'kadın eli sıkmam' diyemez" dedi.

Emine Erdoğan Tanzanya'da TİKA ofisinin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın Darüsselam ofisinin açılışını yapmak için Tanzanya'ya gitti.