Ana Sayfa | DÜNYA

Kuzey Kore 2017 takviminde bir ilki gerçekleştirdi


Kuzey Kore turist çekmek için 2017 için yayınladığı takvimine hosteslerin fotoğraflarını da koydu.

Dünyadaki diğer ülkelerle zayıf ilişkiler kurması sebebiyle merak uyandıran Kuzey Kore'den beklenmedik bir hamle geldi. 2017 takviminde hosteslerin fotoğraflarını kullanan ülke ilk kez ülkeye turist çekmeye çalışıyor. Yabancıların çok zor girdiği Kuzey Kore 2017 takviminde bir ilki gerçekleştirdi. Ülke yayınladığı takvimde uçakta güzel hosteslerin yolculara uçuş kurallarını anlattığı görülüyor. Takvimin turistlerin ilgisini çekmeyi hedeflediği anlaşılıyor. Ülkenin imajını düzeltmek için yapılan bu hamle bir ilk niteliğinde. Kim Jong Un'un yönetimindeki ülkede daha önceki yıllarda da takvimler yayınlanıyordu ancak bu takvimlerde Kuzey Kore'nın doğasından fotoğraflar yer alıyordu. Kuzey Kore'nin otoriter lideri Kim Jong Un'un en son Kuzey Kore'de halkın İsa'yı unutup yerine babaannesine tapınması için yeni yıl kutlamalarına yasak getirdiği öne sürülmüştü.


Hükümetten flaş karar Everest'in yüksekliği tekrardan ölçülecek

Hindistan hükümeti tarafından alınan son karara göre Everest'in yüksekliği yeniden ölçülecek

İbadi Musul'un doğusu DEAŞ'in elinden tamamen kurtarıldı dedi

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi tarafından yapılan son açıklamaya göre Musul'un doğusu DAEŞ'in elinden tamamen kurtarıldı

Trump'ın oğlu hakkında tweet atan metin yazarı görevden süresiz uzaklaştırıldı

ABD başkanı Donald Trump'ın oğlu hakkında "Barron bu ülkenin ilk evde-eğitim saldırganı olacak gibi" ifadelerinde bulunan komedi-show programı Saturday Night Live'ın yazarı Katie Rich'in süresiz olarak görevden uzaklaştırıldığı açıklando.